Новини » Політика 16 грудня, 2018, 18:24
СБУ перевірить правоохоронців, які мають родичів в окупованому Криму, – Президент
ZIK
ZIK

У нас є велика кількість держслужбовців, в тому числі в правоохоронних органах, які мають родичів у Криму. Я звернувся до голови СБУ, щоб контррозвідка влаштувала перевірку відомостей таких держслужбовців, поставивши пріоритет у правоохоронних і слідчих органах. Як тільки перевірка буде завершена, я матиму підстави звернутися щодо притягнення до відповідальності чи звільнення – за мною не забариться.

Про це під час прес-конференції, яку транслював телеканал ZIK, заявив Президент Петро Порошенко у відповідь на запитання Тетяни Даниленко, коментуючи скандал довкола Сергія Семочка, заступника голови Служби зовнішньої розвідки.

Ведуча телеканалу ZIK відзначила велику заслугу Президента в успішному проведенні собору і в отриманні церковної незалежності. «Собор відбувся попри відверті погрози РФ і п’ятої колони. І ми бачили, що спецслужби й правоохоронні органи проводили активні слідчі дії у духовенства Московського патріархату», – наголосила Даниленко.

Водночас, зауважила журналіст, спецслужби не проявляли інтересу до тих, хто міг стояти за провокаціями, яких вони очікували. «І з 2016 року ГПУ не цікавиться справою пана Новинського, який не приховує свого інтересу в церковній тематиці. Чому так? Чи не тому, що у самих спецслужбах є агентура РФ і залишається на посаді пан Семочко?», – запитала ведуча телеканалу ZIK.

У відповідь Президент подякував Тетяні Даниленко за вчорашні «пости» в Фейсбуці щодо автокефалії української церкви. «Як ви помітили, вчора не було жодних ексцесів. А плани були «наполеонівські». І привезення «бабушок», і певні організовані протести, хресні походи. Ніхто не заперечував проти молитви під Верховною Радою. Це їх право. Це демократія. Нехай буде. Але якщо хтось намагався пронести вибухові речі, ефективними діями спецслужб це було припинено, – зауважив Порошенко. – І свято народження православної церкви в Україні нікому не вдалося зіпсувати. Само по собі це не відбувається. Ви маєте право на претензії до правоохоронних органів. Частину і я поділяю, але роль та місію вчора було виконано на тверду «4» за п’ятибальною системою».

Відповів Петро Порошенко і на запитання про розслідування щодо Вадима Новинського. «Якщо я зараз буду давати вказівки затримувати Новинського чи когось іншого – це буде посилення їх позицій при зверненні у майбутньому до ЄСПЛ. Бо коли влада втручається – відбувається посилення правової позиції цих осіб. Я не вказую «перстом», хто має сидіти, а хто має бути звільнений. Це не є функція президента», – зазначив глава держави.

Тетяна Даниленко закинула Президентові особисте спілкування з Новинським. Глава держави тут же відповів. «Так, я спілкувався з ним напередодні 14 жовтня, – зізнався Порошенко. – Спілкувався, бо знав, що вони планують привести «тітушок». І особисто попередив, що автокефалія – це справа державного значення, що ми будемо реагувати, якщо буде хоча б один «сплачений» автобус із «тітушками».

У той же час я як президент звернувся до командувача Нацгвардії, до міністра внутрішніх справ, щоб виставити стільки сил, аби забезпечити порядок. Бо лише держава має мати монополію на застосування сили. І 14 жовтня, як ви бачите, як і 15 грудня, ці меседжі від Президента були почуті», – зауважив Порошенко.

Нагадаємо, що напередодні Президент висловив вдячність українцям за масову підтримку Об'єднавчого собору.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 17:28 :52