Президент: Хотів би сподіватися, що антикорупційна інфраструктура є незалежною від партій

ZIK

Була створена незалежна, в тому числі від президента, політичних партій (я хотів би сподіватися, що це так), антикорупційна інфраструктура, яка складається із НАБУ, САП, НАЗК. Зараз завершується створення антикорупційного суду, який, я сподіваюся, буде створений до лютого, в тому числі з великими повноваженнями ради іноземних експертів. І точно вже аж ніяк не залежний від президента.

Про це на прес-конференції, яку транслював телеканал ZIK, заявив Президент України Петро Порошенко, у відповідь на запитання про ставлення до боротьби з корупцією та роль у ній Генпрокуратури на чолі з Юрієм Луценком.

На це запитання Президент прямо відповів, що він не задоволений рівнем боротьби з корупцією. «До кого це питання? До всіх, включно з президентом. І ми маємо об’єднатися, щоб зробити ефективною боротьбу з корупцією. Інфраструктура створена. Фінансування забезпечене, прозорі конкурси проведені», – запевнив глава держави.

Порошенко відзначив, що в суди приходять адвокати, наукові представники, випереджаючи найкращі світові практики. Відтак боротьба з корупцією є, на його переконання, питанням до всіх. «Ми маємо спільно імплементувати ті законодавчі акти, які були ухвалені за моєю ініціативою. Це стосується всіх, в тому числі й Генпрокуратури», – зазначив Президент.

Глава держави наголосив також і на успіхах в законодавчому реформуванні прокуратури. «Якою була її місце і роль у 2014 році, коли я був обраний президентом? Це був каральний меч влади. Чому? Вона мала загальний нагляд і з будь-якого питання могла втручатися в будь-яку справу й ухвалювати рішення, нібито захищаючи інтереси держави. Я пишаюся тим, що за моєї ініціативи були проведені зміни до законодавства, яких Україна чекала 22 роки, з 1996 року. Загальний нагляд прокуратури був скасований. І це суттєво обмежило її повноваження», – відзначив Президент.

Наступним кроком Петро Порошенко назвав позбавлення Генпрокуратури функцій слідства. Ця норма, як нагадав глава держави, була в Конституції 1996-го. «Двадцять років вона не працювала, хоча була в перехідних положеннях і мала чіткий термін щодо обмежень. ГПУ позбавлена функції слідства», – нагадав глава держави.

Третім пунктом законодавчих змін є корупція найвищих щаблів державної влади України. «Кримінально-процесуальний кодекс напряму забороняє ГПУ розслідувати ці справи. Хоча Генпрокуратура і окремі нардепи неодноразово просили, щоб була паралельність в розслідуванні», – додав Петро Порошенко.

загрузка...
загрузка...
Loading...