Новини » Суспільство 16 грудня, 2018, 16:30
Головним кафедральним собором нової Української церкви буде Михайлівський Золотоверхий, - предстоятель УПЦ
Епіфаній - предстоятель Української православної церкви
Епіфаній - предстоятель Української православної церкви

Необхідність охорони Софії Київської як особливо цінної пам’ятки української культури і мистецтва, а також відповідні витрати на її утримання, зумовлюють те, що переважна більшість літургій об’єднаної церкви відбуватимуться у столичному Михайлівському Золотоверхому соборі.

Про це заявив предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній (Думенко) під час брифінгу після своєї першої літургії в новому статусі, яка відбулася сьогодні, 16 грудня 2018 року, в столичному Михайлівському Золотоверхому соборі, – повідомляє «Апостроф».

«Ми розуміємо наскільки ця пам’ятка (Софія Київська – ред.) є дорогою для нашого українського народу. І церква самостійно не зможе достойно опікуватися цією величною пам’яткою. Тому там богослужіння вже звершуються кожного дня – це, як ви знаєте, в храмі «Тепла Софія» – вже протягом декількох років звершуються богослужіння. А в самому храмі Святої Софії будуть звершуватися богослужіння в дні великих християнських свят та в дні великих історичних свят для українського народу. Діючим кафедральним собором буде саме Михайлівський Золотоверхий собор», – пояснив Епіфаній.

Водночас, у Володимирському кафедральному соборі «буде й надалі звершувати своє служіння святіший патріарх Філарет, який віднині є почесно діючим нашим духовним наставником», – додав предстоятель.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 03:09 :28