Новини » Суспільство

Двох ієрархів УПЦ МП відлучили від російської церкви за участь у Соборі

фото Офіційний сайт Президента України

Двох ієрархів Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Олександра і Симеона, які брали участь в Об’єднавчому соборі в Україні, російська церква поспішила визнати розкольниками і відлучила від церкви.

Про це пише Росбалт.

«В даному випадку люди самі захотіли відлучити себе від своєї Церкви. Нам залишається це тільки з сумом констатувати», – заявив керівник Інформаційно-просвітницького відділу церкви архієпископ Климент.

За його словами, митрополити виключені з диптиха єпископів, канонічних в Україні.

Між тим президент України Петро Порошенко у своїй промові, проголошеній після обрання глави нової Єдиної помісної української церкви, заявив, що всім священикам Московського патріархату, які перейдуть в українську церкву, буде надана опіка і підтримка.

«Гарантую, що держава захистить права священиків і мирян УПЦ Московського патріархату, які добровільно вирішать вийти з-під Москви, щоб разом з іншими православними творити Єдину Українську Православну Помісну Церкву», – сказав президент.

Нагадаємо, президент України оголосив про створення Української Помісної Автокефальної Православної Церкви, яке відбулося на Об’єднавчому Соборі, що проходив у Софіському соборі. Він представив нового главу Української Церкви – Митрополита Київського та всієї України Епіфанія.

Читайте також: Біля Софійського собору затримали двох осіб із небезпечними предметами

Loading...