Новини » Політика 16 грудня, 2018, 20:40
Було п’ять випадків, коли переговори про об’єднавчий собор заходили в глухий кут, – Порошенко
ZIK
ZIK

Початок об’єднавчого собору вчора відклали не на три, а на більше годин. У нас було як мінімум п’ять випадків, коли переговори про проведення собору заходили в глухий кут. Вихід знаходили за моєю участю.

Про це зізнався Президент Петро Порошенко під час власної прес-конференції, відповідаючи на запитання керівника проекту «Стоптерор» Семена Кабакаєва про роль глави держави в Об’єднавчому соборі.

«Є чутки, що якби ви вчора не прибули на собор, то церковники не змогли б домовитися. Поки ми чекали, була чутка, що на три години собор відклали», – зауважив Кабакаєв.

Порошенко ж констатував, що початок собору відклали на довший час. Глава держави зауважив, що брав участь і в переговорах, які передували собору. «За останній тиждень я спав не більше ніж по три години на добу», – зізнався глава держави.

Консультації, за словами Президента, були дуже напруженими. «Але вихід щоразу був знайдений абсолютно демократичній манері – сторони йшли на поступки одна одній», – констатував Порошенко.

Президент виділив три найбільш ризиковані етапи, які пройшла Україна на шляху до створення єдиної церкви. «Потрібна була дуже рішуча й послідовна позиція Вселенського патріарха. Я думаю, всі бачили, під яким шаленим тиском перебував і патріарх, і патріархат. Це тиск, який був організований Кремлем. Друга позиція – дуже важливо було забезпечити і мати позицію світового православ’я. І це теж важливий результат», – виділив глава держави.

А третє, як відзначив Петро Порошенко, – треба було, щоб українські церкви домовились, незважаючи на провокації Росії. «І домовились при тому, що вони 27 років не сідали за один стіл. Взагалі не мали спілкування. І треба було не лише посадити їх за один стіл – вони узгодили статут, узгодили процедуру обрання предстоятеля, узгодили всі деталі, і це узгодження відповідає усім канонам», – зауважив Президент, подякувавши екзархам Вселенського патріарха Варфоломія за наполегливість у дотриманні канонів.

«Я дуже дякую ролі, яку відіграли церкви, які об’єдналися – його всесвятості Філарету та його блаженству Макарію. Їм було дуже непросто і вони зробили важливі вчинки. Це відбувалося в тому числі на моїх очах… Я дякую всім ієрархам, які зберегли єдність, прийняли рішення про ліквідацію церков і об’єднання. Цього також не було – коли створювалася нова церква, старі продовжували існування. Я дуже дякую тим представникам, ієрархам Московського патріархату. До речі, двоє ієрархів – не єдині, хто сьогодні підтримує створення єдиної церкви», – сказав Порошенко.

Глава держави зауважив, що абсолютно не важливо, скільки часу тривав собор. «У конклаві це питання інколи вирішують тижнями. Аж доки не дочекаються білого диму. Вчора обійшлося без диму і без вогню. Але хочу сказати, що атмосфера, яка панувала у Софіївському соборі, надихала відповідальністю процесу. Я дякую кожному ієрарху, священику і мирянину. Бо завершення собору було просто феєричним», – додав Петро Порошенко.

Нагадаємо, що глава держви відповів на запитання Тетяни Даниленко про спілкування з Вадимом Новинським та про пошук замовників вбивства Катерини Гандзюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 16:30 :10