Новини » Політика 15 грудня, 2018, 1:25
Визволений із полону професор пояснив, кого в ОРДЛО має стосуватися амністія
ZIK
ZIK

На окупованих територіях є як багато злочинців, так і простих людей, які вимушено залишаються там. Тому ситуацію кожної людини потрібно розглядати окремо та дуже обережно.

Таку думку висловив визволений із полону професор Ігор Козловський у ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK.

«Я думаю, що ідея перехідного правосуддя є зараз на часі для окупованих районів Донецької та Луганської областей, але в цьому випадку ситуацію кожної людини потрібно розглядати окремо. Там дійсно є дуже багато справжніх злочинців, які брали до рук зброю, катували, тримали полонених у нелюдських умовах. І це люди, які мають відповісти за свої вчинки, і ми маємо їх знати.

Щодо пересічних громадян загалом, то тут теж потрібний обережний підхід. Адже серед них так само є і колаборанти, але є і ті, хто проживає на окупованій території вимушено й не може переїхати», – пояснив Ігор Козловський.

Щодо перетину кордону, то визволений із полону журналіст Сергій Фурманюк підкреслив, що потрібно поважати кордони держави, отже неприпустимо, коли люди з окупованих районів їдуть в Росію, щоб перетнути кордон з Україною.

«Передусім, потрібно ставити питання про облаштування перехідних пунктів між окупованою та неокупованою територіями України. Адже наразі там відбувається знущання над людиною – відсутність туалетів і даху над головою, немає жодних допоміжних засобів для інвалідів, тоді як перехід може тривати протягом 4-8 годин», – наголосив Сергій Фурманюк.

Як повідомлялося, український омбудсман Людмила Денисова заявила, що Україна готова забрати усіх в'язнів-громадян України для відбування покарання на підконтрольній території.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 04:30 :57