Новини » Суспільство 15 грудня, 2018, 12:40
Віктор Таран розповів на вічі, як в українців підступно забрали Церкву
ZIK
ZIK

Мова і церква – це та основа, що дозволяє говорити нації на одній мові і єднатися в духовній єдності. Саме тому 330 років тому у нас підступно забрали церкву. Саме тому 100 років тому, в цей саме день українські священники просили погодити створення церкви.

Про це під час урочистого віча, присвяченого Об’єднавчого собору українських церков, який проголосить створення єдиної автокефальної православної церкви, який транслює телеканал ZIK Голова центру «Ейдос», політолог Віктор Таран.

Пан Таран розповів, як він пояснив своїй дочці, чому в епоху технічного прогресу Україні потрібна автокефальна православна церква.

«Коли я йшов сюди, моя дочка Софійка, їй 15 років, запитала, чому питання церкви таке важливе. Я спробував зробити їй таку аналогію, що в країні відбуваються економічні реформи, армія стає міцною, щоб стримувати на Сході ворога. Ми будуємо міцну міжнародну коаліцію, яка стискає санкціями Росію. Але це стосується тільки тіла, треба зробити ще щось для душі», – сказав Таран.

За його словами, ще теоретики націй писали, що існують ідентифікатори створення націй: перший ідентифікатор – це мова, а другий – релігія, церква. Це те, що дозволяє говорити на одній мові і єднатися в духовній єдності.

«Саме тому 330 років тому у нас підступно забрали церкву. Саме тому 100 років тому, в цей саме день українські священники просили погодити створення церкви. Ще через 2 роки 5 травня була створена УАПЦ, яку потім знищив сталінський режим», – зазначив політолог.

Зокрема, пан Таран додав, що українці завжди хотіли здобути духовну єдність і духовну силу, і зараз для цього є унікальну можливість. Українці тільки народжуємося повноцінно як народ і потрібно отримати духовну пігулку, і стимул для нашого духовного росту.

«Цей день для нас є такий важливий, тому що сьогодні ми повинні отримати духовну єдність і духовну незалежність розірвавши останні кайдани. А з духовної незалежності ми отримуємо нашу цілісність», – переконаний Таран.

До слова, тисячі людей зібрались у суботу на площі перед Софійським собором у Києві, де має відбутися об’єднавчий собор православних церков.

Як стало відомо, в об’єднавчому соборі нової української православної церкви візьмуть участь приблизно 192 делегатів від УАПЦ, УПЦ КП та УПЦ МП.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 04:11 :28