Новини » Події 15 грудня, 2018, 9:45
Сьогодні в Україні епохальна подія – об’єднання православних церков: Як це було
Софійський собор в Києві. Фото: Соколовська Інна/УНІАН
Софійський собор в Києві. Фото: Соколовська Інна/УНІАН

Сьогодні у стінах древнього Софійського собору – кафедрального собору Київської Русі відбулася епохальна подія, – об'єднавчий собор українських церков, який проголосив створення єдиної автокефальної православної церкви в Україні. Офіційна частина розпочалася близько 9:00.

Учасники собору – представники УПЦ КП, УАПЦ і УПЦ МП, – обрали предстоятеля і затвердили статут єдиної церкви.

За підсумками роботи підготовчого оргкомітету було визначено формат проведення собору, як закритий. Тому представників ЗМІ не допускатили на територію заповідника Софія Київська та Софіїівського собору.

На початку соборного засідання відбулася трансляція спільної молитви ієрархів та вітальне слово. Сигнал виступів отримали всі телеканали, а також він передавався на екрани на Софіїівській площі.

Собор став є останнім кроком до об’єднання православних церков. Нова церква стала самокерованою, адміністративно незалежною і канонічно рівною іншим православним церквам. У той же час останньою інстанцією щодо спірних питань буде Вселенський патріархат.

10.00

Перед початком собору у храмі Малої Софії була відслужена божественна літургія, після чого відбулась реєстрація учасників об’єднавчого собору.

10.15

До зібраних зі сцени, встановленої на площі перед собором, звернувся визволений із полону релігіознавець професор Ігор Козловський, Герой України Володимир Жемчугов, міністр культури Євген Нищук.

10.45

На сцені перед Софією виступив віце-прем’єр Геннадій Зубко, українська артистка, громадський і політичний діяч Оксана Білозір, релігієзнавець Людмила Филипович.

«Саме сьогодні буде реалізована наша мрія – мати українську церкву на своїй, Богом даній землі. Всі ми сьогодні є причасниками найбільшого господнього таїнства – творення містичного тіла живого Бога на українській апостольській землі», – наголосила Оксана Білозір. 

11.16

На Софійську площу приїхав спікер ВРУ Андрій Парубій. Очікується також прибуття Президента Петра Порошенка.

11.30

Президент України Петро Порошенко прибув до Софійського собору.

12.00

Військові капелани, на сцені перед собором, розпочали спільну молитву.

12.30

Київська поліція затримала двох людей із небезпечними предметами на площі перед Софійським собором, де тисячі людей очікують початку Всеукраїнського православного об’єднавчого собор.

13.00

Президент України Петро Порошенко подякував українцям, які прийшли на Софіївську площу, щоб стати частиною історії.

13.30

За даними ЗМІ у об'єднавчому соборі беруть участь два архієреї УПЦ МП: митрополит Вінницький і Барський Симеон, а також митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр. Скільки загалом єпископів УПЦ МП беруть участь в соборі не відомо.

14.00

У соцмережах опублікували фото засідання собору.

Телеканал ZIK наживо | онлайн Урочистості з нагоди собору православної церкви.

16.17

Президент України Петро Порошенко під час виступу на соборі у Софії Київській сказав, що сьогодні Україна зробить останній крок на тисячолітньому шляху до створення автокефальної православної церкви.

 «Століття тому, в часи Української національно-визвольної революції, і гетьман Павло Скоропадський, і Симон Петлюра започаткували шлях України до автокефальної православної церкви. І багато подій, що засвідчували це велике прагнення, теж проходили у цих стінах, або на майдані біля них. Незалежна Україна вклоняється великим предкам і пам’ятає їхній заповіт. Сьогодні все готово, щоб виконати його. Робимо останній крок на тисячолітньому шляху до святої і великої мети», – сказав Петро Порошенко.

17. 20 

Об’єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Ним став митрополит Епіфаній (Думенко). Тепер новообраний глава української церкви відвідає Вселенського патріарха і отримає томос про автокефалію Української православної церкви.

17.35

Новообраний очільник Української автокефальної церкви подякував усім присутнім на площі перед Софією Києвською та запевнив, що двері Помісної української церкви відкриті для усіх.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 16:46 :32