Новини » Суспільство 15 грудня, 2018, 12:20
Що хотіли отримати українці на новорічні свята року, що минає, – дослідження
Фото: pexels.com
Фото: pexels.com

За результатами опитування, українці є меркантильними – на першому місці з великим відривом – гроші, їх хотіли б отримати у подарунок приблизно 17% опитаних. Наступні три подарунки, які бажають українці – це автомобіль та аксесуари до нього, романтична подорож та побутова техніка (від 6% до 7%).

Про це йдеться в дослідженні Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Перше місце в рейтингу новорічних презентів, як і в попередні роки, займають гроші, їх хотіли б отримати у подарунок 16,5% українців. При цьому жінки (16,6%) так само бажають отримати кошти, як і чоловіки (16,4%).

Друге, третє і четверте місце для населення в цілому не відрізняються – це автомобіль та аксесуари до нього (6,8%), романтична подорож (6,7%) та побутова техніка (6,1%). У попередні роки на другому, третьому і четвертому місці були ті самі подарунки, але друге місце впевнено займала романтична подорож. Виходить, що в 2017 українці стали менш романтичними.

Щодо бажаних подарунків для чоловіків та жінок, то крім грошей, які і чоловікам, і жінкам подобаються однаково, – між ними очікувано є суттєва різниця. Автомобілі чи аксесуари до них хотіли б отримати 13% чоловіків і тільки 3% жінок. У романтичну подорож хотіли б поїхати 9% жінок і тільки 4% чоловіків. Квіти і цукерки більше подобаються жінкам (8%), ніж чоловікам (1%). Ну і звичайно ж ювелірні прикраси більше хотіли б отримати жінки (6%), ніж чоловіки (1%).

Природно, що є і вікова різниця у новорічних побажаннях. З віком українці більше цінують гроші (від 12% у віці 18-29 років до 16%-22% у віці 60 років і більше). Але стають менш романтичними: у романтичну подорож у віці 18-29 років хотіли б поїхати 11% українців, але з кожним роком таке бажання зменшується, тому після 70 лише 1% хотів би поїхати у таку подорож. Бажання отримати автомобіль з віком зменшується від 12% до 1% (можливо тому, що він в них вже є). І бажання отримати у подарунок електроніку – мобільний, комп’ютер, планшет, – з віком очікувано зменшується.

І, як не сумно, але кількість тих, кому не дарують подарунків, з віком невпинно зростає від 2% у віці 18-29% до 18% у віці 70 років і більше.

Відповідаючи на запитання про бажаний подарунок, респонденти могли також дописати своє бажання. Найчастіше зустрічалося те, що подарувати неможливо – мир на Сході та здоров’я. Але були і більш реалістичні побажання: це будь-які поздоровлення від дітей чи онуків, або щоб вони приїхали у гості.

Також респонденти хотіли б отримати у подарунок диплом про вищу освіту, теплі шкарпетки, безкоштовні аналізи, спокій, стіл, накритий до Нового року, кота, ялинку, гарячу воду, смачні продукти, набір гайкових ключів.

Нагадаємо, понад 40% поляків витратять на Різдвяні свята чверть місячних доходів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 10:18 :33