Новини » Суспільство 15 грудня, 2018, 17:25
Президент Порошенко оголосив про створення Української помісної церкви
Фото: www.facebook.com/petroporoshenko
Фото: www.facebook.com/petroporoshenko

Щойно після завершення Об'єднавчого собору Президент Петро Порошенко привітав українців з створення Єдиної помісної української автокефальної церкви та представив її очільника.

Зокрема очільник держави зазначив: «Сьогодні, 15 грудня, цей день увійде в історію України як день створення Автокефальної помісної церкви. День остачного здобуття української незалежності від Росії. Щойно представники усіх церков заснували Обє'днану українську церкву».

«Дорогі українці, ви не є свідками, ви – творці історії, яка зараз відбувається. Ви – її безпосередні учасники цього таїнства величного, яке щойно тсалося всередині Софіївсього собору. Ваша масова підтримка була надзвичайно важливою для всіх учасників Собору», – наголосив Президент.

Він попросив усіх запам’ятати нинішній день, як день створення Помісної православної української церкви.

«Щойно Помісний собор заснував Об’єднану українську церкву. Це диво стало можливим завдяки непохитній позиції Вселенського патріарха Варфоломія. Це питання світової політики, і всі іноземні політики, з якими я зустрічався протягом останнього часу, питали в мене: як там з вашою церквою», – розповів Петро Порошенко.

Він наголосив, що сьогодні надзвичайно важливий день, і Україна ні на крок не відступить від того шляху, яким рухається ще з 2014 року.

Окремо Президент подякував представникам УПЦ (МП), які, «попри прокльони і погрози з Москви», ухвалили мужнє рішення і прийшли на Об’єднавчий собор.

«Все дуже просто – між Україною та Росією вони обрали Україну. Ми вітаємо цей вибір. У нас не було, немає і не буде державної церкви. Держава не буде втручатися у її діяльність. В освячену Томосом Православну церкву ніхто нікого не запрошуватиме силоміць», – запевнив глава держави.

Він наголосив, що це виключно питання вільного вибору для кожного віруючого і гарантував, що держава поважатиме вибір тих, хто з певних причин вирішить залишитися в тій церковній структурі, що зберігатиме єдність з РПЦ.

«Але так само гарантую, що держава захистить права священиків і вірян УПЦ МП, які добровільно вирішать вийти з-під Москви, щоб разом з іншими православними творити єдину Помісну православну церкву», – пообіцяв Петро Порошенко.

Він представив новообраного предстоятеля Української православної церкви, митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

«Саме йому випаде почесна місія разом з українським Президентом поїхати до Константинополя на початку січня і отримати довгоочікуваний Томос. Владику Епіфанія, представника молодого покоління єпископів, висунула УПЦ КП і підтримали представники інших церков. Але тепер вже немає того розподілу», – заявив Президент.

«Ми зберегли державу, збудували боєздатну армію, утверджуємо українську мову. Ми ще більше переконалися, що помісна церква – запорука незалежності, державна мова – запорука єдності, а сильна армія – запорука миру. Ми точно переможемо. Слава Богу і слава Україні», – резюмував Гарант.

Нагадаємо, Петро Порошенко порівняв Об’єднавчий собор та створення Помісної церкви із Хрещенням Русі.

Читайте також: Оприлюднено слова Порошенка виголошені перед учасниками собору у Софії Київській

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 10:05 :52