Новини » Політика 15 грудня, 2018, 16:17
Президент порівняв Об’єднавчий собор із Хрещенням Русі Володимиром Великим
ZIK
ZIK

За тисячу років вже не один раз підтверджено, що для затвердження державності, Україні слід позбутися ланцюгів, які поневолюють нас духовно. Вони розділяють українців і роблять їх вільними чи невільними виконавцями чужої волі.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко у своєму виступі під час Об’єднавчого собору у Софії Київській.

Звертаючись до українців, Гарант наголосив, що на Об’єднавчому соборі, який відбувається у Софії Київській, зібрались спадкоємці хрещення Київської Русі, яке рівноапостольний князь Володимир прийняв від Константинопольської церкви.

«Знову, як і тоді, з нами посланці Вселенського патріарха, який підтримує нашу мрію про духовну свободу. За тисячу років вже не один раз підтверджено, що для того, аби підтвердити державність, Україні слід позбутися ланцюгів, які поневолюють нас духовно», – наголосив Президент.

З його слів, ці ланцюги розділяють українців і роблять їх вільними чи невільними виконавцями чужої волі.

«Століття тому в часи національної визвольної боротьби гетьман Павло Скоропадський і Симон Петлюра започаткували шлях України до автокефальної православної церкви. Багато подій, що засвідчили це велике прагнення, теж проходили саме у стінах святої Софії або на майдані біля цих стін», – підкреслив Петро Порошенко.

Він запевнив, що сьогодні все готове для того, аби ми виконали заповіт наших предків і ми робимо останній крок на тисячолітньому шляху до святої і великої мети.

«Я хочу нагадати, що сьогоднішньому нашому Об’єднавчому собору вже у нашій новітній історії передували тривалі зусилля як духовної, так і світської влади, але головне – мільйонів представників українського славного люду.

Він зауважив, що протягом десятків років українці не просто молилися, а будували церковні структури, які сьогодні стають основою незалежної Української церкви.

«Я хотів би зазначити тут роль Віктора Ющенка, який започаткував інтенсивний діалог з церквою-матір’ю. Після вимушеної паузи 2010-2014 років ці переговори поновилися з перших днів мого президентства. Вони тривали кілька років, поки під час великодньої зустрічі Президента України з його Всесвятістю не була погоджена дорожня карта, що вивела цей процес на фінішну пряму», – розповідає глава держави.

За його словами, Вселенський патріархат остаточно проголосив незаконність московської анексії Київської митрополії, здійсненої ще наприкінці 17 століття.

«Його Всесвятістю було заявлено, що Російська православна церква немає канонічних прав щодо православної церкви в Україні, а наша церква не має підпорядкування РПЦ. Наголошую: Україна не була, не є і не буде канонічною територією російської церкви», – заявив Президент.

Також він пригадав, що у квітні, після свого повернення з Константинополя, де було узгоджено дорожню карту створення помісної церкви, він звернувся до парламенту, аби той підтримав звернення до патріарха Варфоломія.

«Я також хочу подякувати голові Верховної Ради Андрію Парубію за більш, ніж переконливу парламентську підтримку звернення Президента. Це надзвичайно важливо на нашому шляху», – переконаний Петро Порошенко.

Окрім цього Гарант подякував усім, хто вірив, що створення Помісної української православної церкви можливе, усім, хто за це боровся, всім, хто не побоявся та відкинув власні амбіції, аби цей день відбувся.

«Я з великою вдячністю вклоняюся патріарху Варфоломію за його неймовірну турботу про Україну. Ми бачимо, яку велику мудрість та мужність втілює в собі його Всесвятість. І я дякую усім, хто сьогодні зібрався на площі перед собором. Зібралися ще о 8 годині ранку і годинами чекали на морозі, бо вони не є спостерігачами, вони – творці нашої нової церкви», – наголосив Гарант.

Президент також зауважив, що питання автокефалії Української церкви – це питання безпеки України, питання української державності.

«Ми нарешті здобуваємо духовну незалежність, яку можна порівняти зі здобуттям політичної незалежності. Ми обрізаємо пута, які прив’язують нас до імперії. Ми повертаємося на свою, визначену Богом, дорогу і йдемо своїм шляхом», – резюмував глава держави.

Нагадаємо, у Софіївському соборі проходить Об’єднавчий собор української православної церкви. На Софіївськії площі зібрались тисячі людей, які очікують на рішення Собору.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 03:39 :49