Новини » Суспільство 15 грудня, 2018, 17:50
Новообраний глава Української помісної церкви Епіфаній: Двері нашої церкви відкриті для всіх
ZIK
ZIK

Новообраний очільник Української автокефальної церкви подякував усім присутнім на площі перед Софією Києвською, патріарху Філарету, Президенту України а також Верховній раді.

За словами митрополита, українці змогли спільно перебороти в собі різні спокуси, подолати різні незгоди та об’єднатися в єдину церкву.

«Ми зуміли засвідчити, що ми можемо об’єднатися і можемо створити в Україні єдину помісну православну церкву нашими спільними зусиллями. Також ми повинні висловити подяку його всесвятості вселенському патріарху Варфоломію, який зробив такий рішучий крок з надання автокефалії православної церкви», – заявив Епіфаній.

Предстоятель запевнив, що помісна православна церква єдина і визнана вірою і правдою служити українському народу молитиметься і вестиме його шляхом спасіння.

«Я хотів би закликати всіх наших співбратів, архієреїв всіх вірних до новоствореної єдиної помісної української церкви. Ми закликаємо всіх до єднання, ми закликаємо всіх бути в цій визнаній єдиній помісній українській православній церкві», – відзначив Епіфаній.

Як зауважив перший предстоятель УПЦ, попереду ще багато роботи. Передусім потрібно завершити справу єднання українського православ’я.

«Плекати нашу українську богословську освіті і науку. Молитись про припинення війни та за панування справедливого миру в Україні. І нехай нам у цьому допоможе Господь», – констатував Митрополит Епіфаній.

До слова, тисячі людей зібрались у суботу на площі перед Софійським собором у Києві, де має відбутися об’єднавчий собор православних церков.

Як стало відомо, в об’єднавчому соборі нової української православної церкви візьмуть участь приблизно 192 делегатів від УАПЦ, УПЦ КП та УПЦ МП. Об’єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Ним став митрополит Епіфаній.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 09:55 :51