Новини » Суспільство 15 грудня, 2018, 0:41
Напередодні собору в Україні: у Великій Британії з’явився фанат РПЦ

Митрополит Діоклійський Калліст несподівано виступив із заявою про приналежність України до патріархату РПЦ.

Про це написали пропагандистські ЗМІ з посиланням на сумнівний портал, в інтерв’ю якому і прозвучали гучні фрази, – повідомляє obozrevatel.

Митрополит Калліст є вікарієм Фіатирської архієпископії (Великобританія)
Митрополит Калліст є вікарієм Фіатирської архієпископії (Великобританія)

«Хоча я і є митрополитом Вселенського патріархату, я абсолютно не згоден з позицією, яку зайняв патріарх Варфоломій. З усією належною повагою до мого патріарха я зобов’язаний сказати, що я згоден із вираженою Московським патріархатом думкою, що Україна належить до Російської церкви», – висловився Калліст.

Більше того, він пішов далі, назвавши помилкою Вселенського патріарха давати автокефалію двом розкольникам – єпископам Філарету і Макарію. За його словами, Константинополь більше 300 років тому передав Київську митрополію Москві, а тепер же нібито несправедливо скасував своє рішення.

Як зазначив український політтехнолог Олексій Голобуцький, РПЦ знайшла хоч одного свого фаната. За його словами, заява стала приводом для гучних заголовків у російських ЗМІ – там тут же заговорили про розкол.

«Не даремно його підгодовували з РФ останні років 25: у Росію возили, іноді навіть забезпечували публікації в журналах РПЦ для підтримки гордого звання богослова. Ось і знадобився ресурс», – додав Голобуцький.

Напередодні Собору в Україні: у Константинополі несподівано з'явився фанат РПЦ

Як повідомлялось  раніше, СБУ викрила підготовку провокацій довкола Об’єднавчого собору

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 12:46 :07