Новини » Суспільство

Княжицький розповів, через кого Київська митрополія втратила незалежність

ZIK

Через декілька десятиліть після підписання Переяславського договору тогочасний гетьман поїхав до Константинопольського патріарха, привіз йому багато грошей і шкур і попросив, щоб тимчасово Митрополита Київського призначав Московський патріарх. Таким чином українська митрополія потрапила під правління Москви.

Про це в ефірі програми «Народ проти» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Микола Княжицький.

Пан Княжицький розповів, що Україна завжди мала церковну митрополію – аж до того моменту, коли потрапила під правління Москви.

«Після того, як була підписана Переяславська угода, через декілька десятиліть сталося так, що тогочасний гетьман дуже хотів, щоб релігійні контакти також були з Москвою. Він поїхав до Константинопольського патріарха, привіз йому багато грошей і шкур і попросив, щоб тимчасово Митрополита Київського призначав Московський патріарх. Причиною цього було те, що турки стояли на півдні України і важко було добратися до Константинополя», – пояснив Княжицький.

Тому, за його словами, зараз просто буде відновлена історична справедливість, про яку українці завжди мріяли і якою зловживала московська церква, хибно трактуючи нормальні, людські права мати українську церкву.

«Ніхто ніколи не оскаржував того, що ця територія є канонічною територією Константинополя і що треба згадувати Константинопольського патріарха в усіх молитвах. Власне Константинополь зараз це підтвердив», – прокоментував гість програми.

Як повідомлялось раніше, Президент Петро Порошенко підтвердив, що об’єднавчий собор українських церков відбудеться 15 грудня.

Loading...