Новини » Суспільство 15 грудня, 2018, 12:55
Історик зауважив символічність проведення Об’єднавчого собору в Софії Київській
ZIK
ZIK

Символічно, що Об’єднавчий собор проходить у Софії Київській. Тисячу років тому Ярослав Мудрий на цьому місці здолав східну печенізьку орду. Тоді на місці величної перемоги він поставив храм святої Софії.

Про це розповів історик Кирило Галушко під час урочистого віча, присвяченого Об’єднавчому собору українських церков, який проголосить створення єдиної автокефальної православної церкви.

Він підкреслив,що створення Помісної української церкви не може обійтись без істориків. Мовляв, історію хочеться не тільки досліджувати, а й творити.

«Саме цим ми сьогодні разом і займаємося. Символічно, що це все сьогодні відбувається саме тут. Тисячу років тому Ярослав Мудрий на цьому місці здолав східну печенізьку орду. На цьому місці своєї величної перемоги він поставив храм святої Софії», – зауважив експерт.

Також він зазначив, що саме на цьому місці у 1649 році Вселенський патріарх відпустив гріхи гетьману Богдану Хмельницькому.

«Тут читали універсали, Акт злуки. Цілком зрозуміло, що коли вирішується духовна історія України, то це має відбуватися саме у цьому соборі і на цьому майдані», – певен Кирило Галушко.

Окрім цього він зауважив, що хотів би віддати шану тим людям, які робили попередню автокефалію Української православної церкви.

«Так сталось, що мій прадід Іван Гнатович Козаченко був одним із тих людей, які разом з Василем Липківським творили Українську автокефальну церкву. Відрізняла її від московської демократичність», – каже історик.

За його словами, тоді, майже 100 років тому, Василя Липківського висвячували за звичаями перших християн – віряни клали одне одному руки на спину, передаючи таким чином святий дух до свого предстоятеля.

«Тоді в Української автокефальної церкви фактично не було вищих ієрархів. Сьогодні, дякувати Богу, у нас є ієрархи. Я їм бажаю мудрості у цей доленосний для України час», – підсумував Галушко.

Нагадаємо, у Софіївському соборі проходить Об’єднавчий собор української православної церкви. На Софіївськії площі зібрались тисячі людей, які очікують на рішення Собору

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 09:44 :16