Новини » Суспільство 15 грудня, 2018, 13:20
Історик: український народ завжди пов’язував питання незалежності та власної Церкви
ZIK
ZIK

Російська влада завжди була однаковою у своєму ставленні до Української церкви. Будь-які прояви українства каралися засланням, розстрілами та голодом. Але, тим не менш, за будь-яких спроб проявити своє волевиявлення український народ піднімав питання про власну Помісну церкву.

Про це розповів історик та волонтер Роман Орищенко під час урочистого віча, присвяченого Об’єднавчому собору українських церков, який проголосить створення єдиної автокефальної православної церкви.

Він зауважив, що напередодні в Андріївській церкві відбулась служба за участі екзархів Константинопольського патріархату, а вже сьогодні відбувається Об’єднавчий собор.

«Саме він дасть нам Помісну українську православну церкву. За це протягом багатьох віків боролися наші діди і прадіди. Звичайно, після окупації Московською державою України була окупована і церква», – підкреслив волонтер.

За його словами, намагання російської влади постійно утискати будь-яке українство призвело до того, що на чолі омосковщеної церкви були виключно московські представники.

«Будь-які прояви українства, українського священництва каралися тим, що мирян відправляли в заслання, розстрілювали, знищували голодом. Так тривало як за царського режиму, так і за більшовицької окупації, адже російська влада завжди була однаковою», – заявив Роман Орищенко.

Він пригадав, що у часи української революції 1917-1921 років були спроби відродити українську церкву, але російська окупація спочатку знищила державу, а потім і її церкву.

«Таким способом демонстрували, що будь-який окупований народ не має права на свою власну церкву. Але за будь-яких спроб проявити своє волевиявлення український народ піднімав питання про власну Помісну церкву», – наголосив історик.

Нагадаємо, у Софіївському соборі проходить Об’єднавчий собор української православної церкви. На Софіївськії площі зібрались тисячі людей, які очікують на рішення Собору.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 03:04 :38