Новини » Політика 15 грудня, 2018, 0:30
Ігор Луценко повідомив про корупціогенний законопроект, що перебуває на розгляді парламенту
ZIK
ZIK

У світі є достатньо практик, коли фаховий юрист може якісно захищати права громадян, так як і звичайний адвокат. Але в Україні хочуть впровадити корупційний закон, який таким вже визнано навіть лише через контроль за адвокатурою.

Про це в ефірі політичного ток-шоу «Народ проти» з ведучою Наташею Влащенко на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Ігор Луценко.

«Останні декілька місяців предметом моєї особистої боротьби є те, що через Верховну Раду йде корупціогенний законопроект. Я підкреслюю, законопроект №9055 щодо адвокатури офіційно визнано таким», – сказав Луценко.

За його словами, по суті це є законопроект щодо контролю за адвокатурою. Але, коли є монополія і контроль за адвокатурою, звісно, це є загрозою демократії та правам людини.

«У світі є достатньо практик, коли фаховий юрист може так само добре захищати права громадян, як і звичайний адвокат, а може і краще. Але в будь-якому разі не можна обмежувати громадянина у праві вибору свого захисника. Бо ось це і є обмеження прав», – зазначив він.

Він вважає, якщо людина хоче, вона має мати право обрати одного чи іншого юриста і необов’язково з посвідченням адвоката.

«Відбулося звуження прав, невідомо під яким «соусом». Адже таке враження, що наших громадян вважають якимись неповносправними та нездатними вибрати нормального для себе представника», – наголосив Луценко.

На що його опонент, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров також відреагував і сказав, що є законопроект і до нього справді є претензії. Зокрема з боку адвокатського середовища.

«Навіть сьогодні з одним із відомих правозахисників Борисом Захаровим ми розглядали таблицю доповнень змін до законопроекту. Його було розроблено групою правозахисників і адвокатів, а також моїми колегами, які раніше працювали у цій сфері, зокрема Георгієм Логвінським. Я думаю, що його розгляд буде достатньо складним. Але погоджуюсь з тим, що адвокати мають отримати певні інструменти захисту від тиску влади і намагань когось із них взяти під свій контроль», – вважає Чубаров.

До слова, правовою основою діяльності адвокатури є Конституція України, яка статтею 59 визначає, що для забезпечення права на захист від обвинувачення та надання правової допомоги при вирішенні справ у судах та інших державних органах в Україні діє адвокатура.

Законом визначено, що адвокатура України є недержавним самоврядним інститутом, що забезпечує здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги на професійній основі, а також самостійно вирішує питання своєї організації та діяльності. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 04:34 :42