Новини » Світ 15 грудня, 2018, 6:17
Був штатним співробітником: експерт розповів деталі отримання Путіним шпигунської «корочки»
Посвідчення Путіна
Посвідчення Путіна

Знайдене службове посвідчення Міністерства держбезпеки колишньої НДР (Штазі) на ім’я президента РФ Володимира Путіна, свідчить про те, що глава Кремля був штатним співробітником відомства.

Про це заявив американський експерт із взаємин КДБ і Штазі Дуглас Селвідж, – повідомляє Радіо Свобода.

«Для офіцерів КДБ рангу Путіна було типовим отримувати такі посвідчення від Штазі, щоб проходити на територію місцевих штаб-квартир цієї спецслужби. Володимир Путін працював в штаб-квартирі КДБ у Дрездені і отримав цей пропуск, щоб мати можливість прийти в дрезденську штаб-квартиру Штазі і обговорити з офіцерами Штазі свою поточну роботу», – розповів він.

Селвідж підкреслив, що було звичайною практикою.

«Інформаторам такі посвідчення не видавались, тільки штатним співробітникам. Це як ваш пропуск в будівлю, де ви працюєте. Вони видавалися навіть секретарям і іншому технічному персоналу Штазі. І, звичайно, офіцерам КДБ, які з Штазі тісно співпрацювали», – зазначив він.

«Не думаю, що Путін використовував його будь-яким чином, крім як для проходу в штаб-квартиру Штазі. В архівах, які я вивчав, немає ніяких вказівок на те, що такі посвідчення використовувалися для чогось іншого, наприклад, для вербування агентів», – додав експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 05:13 :15