Новини » Економіка 14 грудня, 2018, 8:43
З наступного року українці платитимуть за електроенергію по-новому
Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

З 1 січня 2019 року в Україні запрацює так званий ринок електроенергії, який передбачає, що тарифи на світло відправляться у «вільне» плавання.

Про це інформує Тoday.uа.

«З 2019 року всі енергопостачальні компанії зобов’язані відокремити свою діяльність з розподілу електроенергії від інших видів діяльності вертикально інтегрованого підприємства (обленерго), в тому числі й шляхом створення електропостачальника», – заявив глава Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ) Оксана Кривенко.

Це говорить про те, що тепер замість одного договору з постачальником електричної енергії, їх буде два. І, відповідно, тариф буде розділено теж на дві частини.

«Передбачається поділ не тільки договорів, а й самих юридичних осіб, тобто компаній. Це зроблено для того, щоб з’явилася конкуренція серед постачальників. Тепер буде договір загальнодомовий, на підведення електроенергії до будинку і розведення по квартирах, а ще будуть укладені індивідуальні договори з постачальниками електроенергії, – повідомив керівник аналітичного центру «Інпол» Сергій Биков.

Українців попередили, що нова модель функціонування ринку електроенергії буде запущена в Україні з 1 липня 2019 року.

Ця реформа передбачає, що НКРЕКУ більше не буде займатися процесом регулювання цін у сфері електроенергетики.

Крім того, населення буде прирівняне до другого класу промислових споживачів і позбудеться перехресного субсидування, коли бізнес і індустрія переплачують за громадян, стримуючи для них зростання тарифів.

Таким чином, за задумом авторів реформи, регулювати вартість електроенергії буде ринок і ситуація на енергетичній біржі. У зв’язку з цим фахівці стверджують, що після повноцінного запуску нової моделі ринку електроенергії неминуче станеться збільшення тарифів для населення.

«За нашими розрахунками, тарифи для населення у 2019 році зростуть на 28%, з нинішніх 1,4 грн (в середньому) за кіловат-годину до 1,78 грн за кіловат-годину. А в 2020 році ціна електроенергії для населення зросте ще на 84%. При цьому для промислових споживачів тарифи виростуть в 2019 році на 45%, з 1,8 грн за кіловат-годину до 2,6 грн за кіловат-годину. Однак у 2020 році ціни для промисловості можуть знизитися на 5%, чому сприятиме скасування дотаційних сертифікатів, – заявив експерт програми «Енергетика» аналітичного центру «Український інститут майбутнього» Андріан Прокіп.

Читайте також: В Україні різко подорожчає електроенергія

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 13:44 :55