Новини » Світ Читать эту новость на русском

Впродовж останніх 50 років чисельність акул скоротилася на 92%, – вчені

Акула. Фото: pixabay.com

За останні кілька десятиліть, кількість акул у водах Австралії впала, і, як стверджують дослідники, ця тенденція спостерігається в усьому світі.

Кількість вразливих видів акул в Австралії, включаючи білих акул та акул-молотів, скоротилася на 90%. Ці висновки суперечать повідомленням про відродження акул, та дають змогу припустити, що надмірний вилов риби призвів до тривожного скорочення кількості цих важливих хижаків, – інформує видання Independent.

Дослідники використали інформацію з Квінслендської програми моніторингу акул, яка була запроваджена у 1960-х роках, щоб зменшити кількість їхніх атак.

За цією ініціативою майже 50 тис. акул були спіймані за допомогою прихованих сітей, які були розставлені по всьому узбережжю Австралії.

«Ми виявили, що кількість таких акул, як акули-молоти, тигрові акули та білі акули, знизилася на 74% – 92%», – сказав д-р Джордж Рофф з Університету Квінсленда, Австралія, який керував дослідженням. «І шанси зловити акули скоротилися майже у 7 разів».

Вчені також зазначили, що середній розмір акул, також зменшився. Дослідники представили свої висновки у журналі Communications Biology.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIKLoading...