live
Новини » Львів

В січні комунальні підприємства Львова отримуватимуть електрику за домовленістю

Аби з 1 січня 2019 року комунальні підприємства Львова не залишилися без електроенергії, що загрожує місту зупинкою водопостачання, електротранспорту та вимкненням світлофорів, договори з постачальником енергії вони укладуть за результатами переговорів, а не тендеру.

Відповідне рішення сьогодні, 14 грудня, прийняв виконавчий комітет Львівської міськради, передає кореспондент ІА ZIK.

За новим законом «Про ринок електричної енергії», не побутові споживачі – державні установи, комунальні підприємства, навчальні заклади повинні обирати ліцензованого постачальника електроенергії через тендер. Втім, на оголошені у Львові конкурси ніхто не подався.

«Раніше ми мали одного постачальника і організацію, яка розподіляла електричну енергію. В нашому регіоні це було «Львівобленерго». Відповідно до цих змін, запроваджене роздільне постачання електроенергії і обленерго не має ліцензії на такий вид діяльності. Готуючись до цих змін, наші комунальні підприємства в жовтні оголосили тендери. Ці тендери не відбулися і були скасовані через відсутність учасників. Тендери оголошені повторно, тому тендерна процедура і укладення договору затягується десь на початок січня. Відповідно, виникла загроза в постачанні електричної енергії до об’єктів водоканалу, каналізаційного господарства, зовнішнього освітлення, світлофорних об’єктів і «Львівелектротрансу» – пасажирських перевезень», – розповів Андрій Мончак, заступник директора управління інженерного господарства.

Відтак, аби місто не залишилися без води, освітлення, трамваїв та тролейбусів, комісія з надзвичайних ситуацій рекомендувала дозволити комунальним підприємствам укласти тимчасові договори за результатами перегорів з постачальниками. Ці договори діятимуть до укладення основних угод. Як відзначають у мерії, така процедура передбачена у чинному законодавстві. Відтак, відповідне рішення сьогодні прийняв виконавчий комітет.

«Львівським комунальним підприємствам укласти договори з постачання електричної енергії за результатами проведеної переговорної процедури закупівлі відповідно до пункту 3 частини 2 статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі» на січень 2019 року до завершення розпочатих тендерних процедур із закупівлі електричної енергії на 2019 рік», – йдеться у рішенні.

Андрій Мончак також повідомив, що 12 грудня Кабінет Міністрів своїм розпорядженням визначив, що з 1 січня електрику тим підприємствам, які не пройшли тендерних процедур та не укладати договорів, автоматично постачатиме ДП «Укрінтеренерго». Втім, як відбуватимуться цей процес наразі не відомо.

«Директор водоканалу вчора був у Києві, і ми намагалися з’ясувати якусь інформацію, як це має відбуватися, які умови укладення договору, яка ціна, – але наразі абсолютно відсутня інформація», – запевнив він.

Заступник міського голови Геннадій Васьків також зазначив, у зв’язку з ситуацією, яка склалась, витрати на забезпечення електроенергією комунальних підприємств міста у січні зростуть на 300 мільйонів гривень.

У ПрАТ «Львівобленерго» раніше повідомляли, підприємство не подавалося на оголошені у Львові тендери, оскільки не отримало від НКРЕ тарифу на наступний рік. Відтак, сформувати заявку на тендер без цієї інформації було неможливо.

Варто додати, що ПрАТ «Львівобленерго» з 1 січня розділяється на постачальника електроенергії – «Львівобленерго збут» та розподільника, який обслуговуватиме мережі.Loading...
Loading...
Loading...