Новини » Політика 14 грудня, 2018, 19:50
Створення помісної православної церкви нардеп вважає питанням національної безпеки й політики
ZIK
ZIK

Створення Української автокефальної помісної православної церкви є питанням національної безпеки. Це питання є політичним також. Автокефалія – це один із фундаментів незалежності України.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України від БПП Володимир Курінний.

Гість програми наголосив, що отримання Українською православною церквою томосу – дуже складний процес, який має дві складові:

«Одна – релігійна, яка торкається громади УПЦ з усіма її правилами, статутами, про які я не можу говорити.

Інше питання стосується держави. Створення Української автокефальної помісної православної церкви є питанням національної безпеки. Це питання є політичним також», – наголосив нардеп.

Володимир Курінний підкреслив, що автокефалія – це один із фундаментів незалежності України.

«Тому коли йде мова про те, що держава втручалася у якісь процеси, що Верховна Рада приймала якісь звернення до Константинополя, що Президент бере участь у просуванні цієї історичної події, то це логічно й зрозуміло.

У мене немає жодних сумнівів, що саме так потрібно робити, бо нинішня ситуація в країні і поза нею підштовхує державу до створення Української православної церкви, яка не буде керуватися московськими або якимось іншими наказами, які часто мають політичний характер», – зазначив нардеп Курінний.

Нагадаємо, речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) заявив, що томос про автокефалію майбутньому голові помісної православної церкви в Україні вручить Вселенський патріарх у Константинополі 6 січня 2019 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 02:32 :44