Снєгирьов розповів про новий антиукраїнський фейк, який готує Росія

ZIK

Росія готує нові фейки щодо затриманих українських моряків та спецслужбовців у Керченській протоці. Зокрема, з Москви розповсюджуватимуть інформацію, що, буцім, один із заарештованих співробітників СБУ брав участь у катуванні цивільного населення.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив співголова громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов.

Він наголосив: наразі заяви Російської Федерації покликані нівелювати момент військової загрози з боку самої Росії. Їй потрібно виходити з-під удару і щодо ситуації у Керченській протоці, і пояснювати накопичення ЗС РФ та участі у військовій агресії на території України.

«Тут я хотів би подякувати власне вашому телеканалу. Адже тиждень тому ми озвучили те, що російською стороною готується інформаційна диверсія щодо характеру поранень українських моряків, захоплених в полон. У вашій студії ми й озвучили цю версію, не дочекавшись реакцій від, власне, спеціальних служб, яким ми ще 30 листопада передали цю інформацію», – розповів Снєгирьов.

За його словами, йдеться про підготовку РФ вкиду, ніби поранення українські вояки отримали не внаслідок обстрілу російськими снарядами, а – вибуху гранати вже безпосередньо на борту самого катера. Граната ж, нібито, була застосована під час бійки між моряками та співробітниками СБУ.

«Ми наголошували, що цю версію й вкидатимуть в українські ЗМІ. На жаль, це підтвердилось. Її озвучив і пан Червоненко, мовляв, обстріл катерів вівся не снарядами з бойовою частиною, а так званими болванками, які не могли б призвести до осколкових поранень. Вже після мого виступу на вашому каналі пан Дмитро Тимчук (координатор «Інформаційного спротиву», – ZIK) оприлюднив цю інформацію, однак вказав, що її походження – «джерела «Інформаційного спротиву». Тому на майбутнє я б просив вказувати джерело інформації – і телеканал ZIK, і «Праву справу», – зауважив Снєгирьов.

Та, як би там не було, він підкреслив: росіяни справді готували низку фейкових вкидань.

«Щодо військовополонених моряків уже готується чергова провокація. Йдеться про те, що затриманий співробітник СБУ, начебто, брав участь у катуванні цивільного населення», – розповів Дмитро Снєгирьов.

Як повідомлялось раніше, Дмитро Снєгирьов розповідав, що публікації ЗМІ зірвали провокацію спецслужб бойовиків «Л/ДНР» під час «виборів» так званого «глави ДНР».


Loading...