Новини » Події 14 грудня, 2018, 10:47 блоги
Пропуск суден в Азовське море – це ще не деескалація. Від РФ треба вимагати більшого

Враховуючи бажання деяких партнерів нас (українську дипломатію) знову розвести... Це я про тезу «не варто обговорювати санкції проти Росії в той час, коли вона пішла на деескалацію в Азові»... А що вважати деескалацією в Керченській протоці?

Я вважаю, що Україна має запропонувати чіткі критерії деескалації – повернення Україні контролю над півостровом Крим і навігацією в Керченській протоці.

Пропуск (тимчасовий) комерційних суден з затримками на вході і виході з Азовського моря не може бути ні єдиною, ні достатньою ознакою деескалації з боку Росії.

Санкції проти російських портів в Чорному та Азовському морях потрібні як тимчасовий захід впливу на Росію з метою досягнення тимчасових мінімально достатніх ознак деескалації:

  • Повернення усіх військовополонених України.
  • Повернення усіх захоплених військових кораблів.
  • Чіткі міжнародні гарантії дотримання принципу свободи проходу Керченської протоки для кораблів ВМСУ.
  • Тривале, визнане на підставі міжнародного моніторингу дотримання Росією принципу свободи проходу та мореплавства в Азовському морі для всіх комерційних кораблів, що йдуть в та з портів України на Азовському морі. Це має включати в себе припинення практики затримок у морі та невиправданих затримок при проходженні Керченської протоки.
  • Недискримінація Росією комерційних кораблів, що прямують в та з портів України в Азовському морі у порівнянні з тими, що прямують в російські порти.

Також слід врахувати попередній досвід розгортання агресії Росії. Неспроможність України противитися окупації Криму спонукала Росію розпочати війну на сході України. Неспроможність України знайти дієвий спосіб припинення війни на сході України, створення патової ситуації спонукало Росію до пошуку нових форм агресії, що спричинило нинішню ситуацію в Керченській протоці та в Азовському морі.

Квола і недостатня реакція міжнародного співтовариства була однією з побіжних причин продовження Росією агресії проти України.

Неспроможність України і міжнародного співтовариства ефективно відповісти на кризу в Азові спонукатиме Росію до продовження агресії в інших регіонах. Найбільш ймовірно, в північно-західній частині Чорного моря.

Так чи інакше, розширення агресії Росії проти України, наближення зони конфронтації до території держав ЄС і НАТО є невигідним для цих держав. Тому в інтересах держав ЄС і НАТО знайти спосіб приборкання агресії Росії в Азовському морі як засобу її (агресії) непоширення.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 20:51 :41