Новини » Політика 14 грудня, 2018, 13:33
Політолог: Сумнівно, що РФ наважиться повторити захоплення, якщо НАТО буде в Азовському морі
ZIK
ZIK

Україні у будь-якому випадку треба залучати міжнародну допомогу, щоб мати якомога більше можливості контролювати ситуацію в Азовському морі. Звичайно, є імовірність, що навіть кораблі НАТО можуть не зупинити Російську Федерацію. Але все ж це буде фактором стримування.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив політолог Ігор Рейтерович.

 «Місія НАТО в Азовському морі наразі досить віддалений проект. Але, безумовно, він перспективний, в першу чергу для українського Військово-морського флоту. Тому що це можливість спільних навчань, обмін досвідом», – сказав Рейтерович.

Але, за його словами, не все так однозначно. Адже, з одного боку, присутність кораблів НАТО може бути стримуючим фактором, а з іншого – призвести і до провокацій.

«Ми добре знаємо про те, що росіяни люблять пролітати у двох метрах, зокрема, і біля кораблів НАТО, що було вже неодноразово. Якщо ж це буде надто близько, то ті страшилки, якими постійно годують росіян, що «натівський чобіт стане на нашу територію» – знайдуть матеріальне підтвердження. Тому це може стати як фактором стримування, так і фактором додаткової агресивності з боку Російської Федерації», – вважає він.

Хоча, він зазначив, що росіянам все ж треба буде рахуватися, якщо іноземні кораблі зайдуть в Азов. Принаймні, вони не будуть так відкрито атакувати українські ВМС.

«Мені здається, що навряд чи вони відважаться на такі дії по відношенню до українських кораблів, як вони це вже зробили. Бо одна справа, коли є два буксири і два катери, а інша, коли стоїть есмінець чи фрегат НАТО, і не обов’язково американський.  Бо це може бути корабель іншої країни або навіть кількох», – прокоментував Рейтерович.

Він також наголосив, що навіть у Німеччнині говорять про те, що варто було провести навчання біля морських берегів України.

«У  Німеччині дехто з політиків говорив, що ми повинні туди направити свої сили, які б провели навчання і заодно промоніторили б ситуацію. Тому в перспективі Україні треба максимально залучати допомогу для контролювання ситуації», – додав політолог.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко закликає НАТО послати свої кораблі до Азовського моря, щоб допомогти захистити Україну після того, як Росія захопила три українських кораблі і їхні екіпажі поблизу Криму.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 05:55 :57