Новини » Події 75

Під Ічнею сьогодні проведуть пробний підрив боєприпасів

Залишки снаряду внаслідок вибухів на військовому складі в Ічні на Чернігівщині. Фото: EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

В Ічнянському районі Чернігівщини у п’ятницю, 14 грудня, військові проведуть пробний підрив непридатних до транспортування та зберігання боєприпасів шостого арсеналу Міноборони, де нещодавно сталася велика пожежа.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на заступника департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА Станіслава Ющенка.

«Сьогодні там будуть пробувати підривати боєприпаси. Для цього викопають рів, закладуть усе необхідне, засипають землею та, в присутності військових, депутатів, журналістів в населення, підірвуть. Якщо все пройде нормально і місцеві жителі не будуть проти, то цю роботу продовжать», – розповів чиновник.

За його словами, пробний підрив відбудеться з 12 до 13 години.

За щоденним зведенням департаменту, на сьогодні в районі ураження боєприпасами, що здетонували, зібрано вже понад 100 тис. вибухонебезпечних предметів, які зазнали впливу пожежі та мають механічні пошкодження. Вони становлять небезпеку і повинні бути утилізовані.

Нагадаємо, що дев’ятого жовтня на шостому арсеналі Міноборони виникла масштабна пожежа з подальшою детонацією боєприпасів. Із райцентру Ічня та 30 довколишніх сіл було евакуйовано понад 12,5 тис. людей. В результаті надзвичайної ситуації чотири житлові будинки були зруйновані повністю, 264 будинки, квартири та інші капітальні споруди – пошкоджені, з них 14 не підлягають відновленню.

загрузка...
загрузка...
Loading...