Новини » Суспільство 14 грудня, 2018, 16:51
Персонал психлікарні на Харківщині жорстоко поводиться із пацієнтами, – Омбудсмен

Персонал психіатричної лікарні № 2 у м. Барвінкове на Харківщині жорстоко поводиться із пацієнтами.

Про це свідчать результати моніторингового візиту співробітники Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини спільно з громадськими моніторами до Обласної психіатричної лікарні № 2, повідомляє прес-служба Омбудсмена.

Лікарня розрахована на 100 ліжок: чоловіче відділення – на 60, жіноче – на 40.

Під час моніторингу чоловічого відділення встановлено, що замість 56 пацієнтів, які згідно з документацією перебували на лікуванні, був лише 41 пацієнт. Як пояснила головна медична сестра, чотирьох пацієнтів у день візиту виписано, хоча у медичній документації про це не було жодних записів. Решта – у лікувальній відпустці. Це також ніде не було зафіксовано.

«Монітори оглянули будівлі, розташовані на території закладу. В одному з приміщень, яке не опалюється, були знайдені п’ятеро пацієнтів. Вони, разом зі співробітником лікарні, були зачинені в ньому зранку і до 15-ї години», – йдеться у повідомленні.

За словами співробітника Департаменту національного превентивного механізму Ірини Сергієнко, один незрячий пацієнт був у капцях на босу ногу і трусився від холоду. Тому прийняли рішення викликати поліцію. Пацієнти не хотіли повертатися до відділення, боячись, що до них можуть застосовувати фізичне насилля.

Крім того, у жіночому відділенні виявлено факт зловживання особистими пенсійними коштами пацієнтів на потреби лікарні. Особливо це стосується тих пацієнтів, які перебувають у лікарні багато років.

«Також монітори зафіксували неналежні умови перебування: у чоловічому відділенні немає гарячої води, ліжка з панцерною сіткою, поганої якості матраци та постільна білизна, відсутні приліжкові тумбочки, пацієнти палять у приміщенні, у жіночому відділенні – неприємний запах. Пацієнти не виходять на прогулянки та не мають вільного доступу до питної води», – зазначають в Омбудсмена.

За результатами візиту до лікувального закладу складено звіт з рекомендаціями, який буде направлено керівництву Харківської області та обласної прокуратури.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 17:07 :05