Новини » Суспільство 14 грудня, 2018, 19:14
Очі в небо: Українці можуть споглядати один із найкрасивіших зорепадів – Гемініди

Сьогодні, уже просто зараз, жителі України зможуть спостерігати в нічному небі один із найкрасивіших і потужніших зорепадів року – пік метеорного потоку Гемініди.

Про це передає 112 Україна.

Метеорний потік Гемініди, за даними Міжнародної метеорної організації (ММО), з’являється щороку в період з 4 по 17 грудня.

Як відомо, більшість метеорних дощів народжуються, коли Земля проходить через шлейф пилових частинок, випущених тією чи іншою кометою.

Але цей метеорний дощ є наслідком проходження нашої планети через слід, який залишає за собою невеликий навколоземний астероїд, відомий як (3200) Фаетон.

Шматочки матерії, які залишає за собою метеорит, входять в атмосферу Землі, розганяються до 70 км/c і згорають, залишаючи в нічному небі яскраві сліди білого, жовтого, синього, червоного і навіть зеленого кольорів.

Ці метеори можна побачити в будь-якій точці небосхилу, але найчастіше із Землі здається, що летять вони із сузір’я Близнюків.

До речі, звідси й назва метеорного дощу, адже латинською «Близнюки» – Gemini.

При цьому важливо відзначити, що найкраще Гемініди видно в Північній півкулі Землі, але їх можуть спостерігати і в Південній півкулі.

Примітно, що через різницю в часі жителі окремих країн вже могли їх побачити у ніч проти 14 грудня.

Інтенсивність метеорного потоку Гемініди, як і будь-якого іншого, поступово зростає, досягає максимуму і потім спадає.

Цього року його пік за київським часом очікується з 14 по 15 грудня. Перші метеори можуть з’явиться в небі вже з 17:00 і надалі їх можна спостерігати до 08:00 наступного дня.

Міжнародна метеорна організація прогнозує до 120 метеорів на годину, проте бували часи, коли на піку зорепаду можна було побачити до 200 метеорів на годину.

У великих містах шансів розгледіти в усій красі метеорний потік Гемініди, як, втім, і будь-який інший, практично немає – заважає сильне засвічування. Кращий варіант – від’їхати на 30-40 км від населеного пункту.

При цьому варто одягтися тепліше і захопити гарячі напої в термосах, позаяк спостереження за «зірками» – процес не однієї хвилини. Очам знадобиться лише 30 хвилин, щоб як слід звикнути до темряви.

Також із собою зручно мати інтерактивну карту метеорного потоку, щоб точно розуміти, коли і куди потрібно дивитися в той чи інший час доби.

А ось у телескопі крайньої потреби немає. Всупереч загальному переконанню, для спостереження зорепаду не потрібні оптичні прилади. Ділянка неба, в якій відбувається падіння метеорів, в рази ширша, ніж поле зору телескопа.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 02:45 :07