Новини » Суспільство 14 грудня, 2018, 22:29
Об’єднавчий собор: експерти попереджають, що процес обрання предстоятеля може затягнутися
ZIK
ZIK

Історична подія. І не лише для України. Уже завтра в столиці збереться об’єднавчий собор. Захід відбуватиметься у Софії Київській, куди звідусіль приїде вище духовенство, чернецтво та миряни.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

В Україні готуються до історичної події, яка відбудеться на території Софії Київської. Вже цієї суботи до нього будуть прикуті погляди мільйонів людей.

Представники Української православної автокефальної церкви та Київського патріархату з нетерпінням чекають і на делегатів від Московського патріархату. До Софії Київської на об’єднавчий помісний собор звідусіль приїде вище духовенство, чернецтво та миряни.

«Там є теплі приміщення, є Митрополичі палати, а також приміщення для прибулих», – розповів міністр культури України Євген Нищук.

У заповіднику готові до будь-якого сценарію проведення цього історичного заходу, що дасть старт процесу створення об’єднаної церкви.

«Будь-який захід, котрий організовується чи заздалегідь, чи буквально з коліс – ми їх проводимо чітко. Бо люди знають, за що вони відповідають, і як це робиться», – сказав речник «Софії Київської» Олексій Курпас.

Головуватиме на об’єднавчому соборі митрополит Еммануїл Галльський, офіційний представник Константинополя. Він також має оголосити і порядок денний.

«Першим пунктом має бути прийнята декларація або якась постанова про створення такої об’єднаної православної церкви. Потім, напевне, буде прийняття статуту, де буде проведена процедура обрання нового предстоятеля церкви», – розповіла релігієзнавець Людмила Филипович.

А от імена кандидатів стануть відомі безпосередньо вже під час самого процесу. Хто зможе стати предстоятелем помісної церкви – буде відомо вже після таємного голосування, яке матиме кілька турів. Експерти попереджають, що процес може затягнутися. Тож не виключено, що аби дізнатися про очільника нової об’єднаної церкви, нам доведеться запастися терпінням.

«Все буде залежати від того, як лічильна комісія працюватиме і як будуть працювати самі учасники Собору. Все можна зробити оперативно, а можна й розтягнути. Я думаю, що ми готові почекати навіть два-три дні. Тим більше, були випадки, коли люди сім років чекали», – зазначила Филипович.

До речі, як відбувалися собори у давні часи – можна дізнатись у Софіївському храмі, піднявши голову. Адже одна з фресок розповідає про історію Вселенського собору в Нікеї.

«Це найважливіший собор в історії християнства, який визнав догмати віри та що таке канонічна церква. У верхньому правому кутку зображений прижиттєвий портрет гетьмана Мазепи», – прокоментував історик Дмитро Гордієнко.

Щойно відреставровані фрески та мозаїки потребують особливого догляду.

«Там є обмеження щодо того, скільки мають горіти свічки. Тому що велика кількість може пошкодити ще свіжі реставраційні роботи», – зазначив міністр культури України Євген Нищук.

Про символічну дату проведення собору кажуть історики. Адже рівно тисячу років тому відбулося перше богослужіння у Софії Київській.

Після собору обраний глава майбутньої помісної церкви вирушить до Константинополя. Там йому і вручать довгоочікуваний томос.

Нагадаємо, заступник голови Служби безпеки України Віктор Кононенко говорив про те, що до киянина, який неодноразово брав участь у проплачених мітингах, звернувся москвич Юрій, що представився колишнім антимайданівцем, і запропонував організувати у Києво-Печерській лаврі акцію протесту щодо надання Україні томосу.

Олена Лоскун Дмитро Бойчак, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 03:16 :13