live

Митрополит УПЦ МП обіцяє взяти участь у виборах глави помісної церкви

ZIK

Митрополит Олександр (Драбинко) має намір взяти участь у виборах глави церкви на помісному соборі та вважає, що до них мають бути допущені всі єпископи, які є учасниками собору.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (на телеканалі ZIK) заявив митрополит УПЦ МП Олександр (Драбинко).

За його словами, він двічі був учасником виборів предстоятеля.

«Це було при виборі патріарха Кирила і блаженнішого митрополита Онуфрія, котрого вибирали предстоятелем Української православної церкви. Це має бути рейтингове голосування, не дивлячись на такі критерії, котрі прописані в статутах різних церков», – підкреслив гість студії.

Він вважає, що до участі у виборах предстоятеля мають бути допущені всі кандидати, які є єпископами та учасниками собору. 

«До участі у виборах і на посаду предстоятеля церкви мають бути допущені всі кандидати, які є єпископами і являються учасниками Архієрейського собору. Тобто всі архієреї, які будуть присутні на соборі, можуть бути вибрані», – зазначив Олександр (Драбинко).

Також він додав, що голосування повинне проходити у два тури. Як зауважив митрополит, зараз не відомо, хто буде предстоятелем.

«Я бачу голосування в двох турах. Перший – це обрання трьох кандидатів із всього єпископату, який буде присутній. І в другому турі – з трьох кандидатів – один. Якщо вже вирішили, хто буде предстоятелем, то я тоді не йду, мені немає, що там робити. Дайте помісному соборові обрати предстоятеля», – наголосив митрополит УПЦ МП.

Як повідомлялось раніше, Президент Петро Порошенко підтвердив, що об’єднавчий собор українських церков відбудеться 15 грудня.Loading...
Loading...
Loading...