Новини » Події 14 грудня, 2018, 10:07
Марчук: Воєнний стан варто було б ввести по всій Україні хоча б на кілька днів
Євген Марчук. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Євген Марчук. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Представник України в тристоронньої контактній групі в Мінську прокоментував введення воєнного стану в 10 областях України.

Про це повідомляє «Укрінформ».

«Поведінка Росії не піддається прогнозуванню з точки зору здорового глузду, тому Україні треба бути готовою до різних варіантів розвитку подій», – заявив в інтерв’ю представник України в Тристоронньої контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук.

«Згадайте, що протягом трьох останніх років поведінка Росії в світі різко змінилася... Але, на жаль, тривалий європейський спокій розхолодив всіх, і ні у кого не спрацював сигнал тривоги! А хто зміг спрогнозувати анексію Росією Криму? НАТО з його розвідувальним співтовариством, яке має гігантські можливості, спрогнозувало? Ні! А війну на Донбасі? А все тому, що дії Путіна прогнозували на основі здорового глузду, а, по-моєму, вони явно йшли врозріз з ним. Нам взагалі треба усвідомити, що в поведінці Росії можливо все, тому необхідно бути готовими до різних варіантів розвитку подій», – сказав Марчук.

У цьому контексті він нагадав, що недавно один український експерт, аналізуючи в телеефірі російську структуру біля кордону, яка наблизилася до нас на 20 км, сказав: «Я не виключаю, що це може бути для залякування, але, виходячи з непередбачуваної поведінки Кремля, може бути і для наступу».

На думку Марчука, в цій ситуації не можна сидіти і нічого не робити, вважаючи дії путінської Росії залякуванням. Він, зокрема, підкреслив, що Росія розгорнула в Криму зенітні ракетні системи С-400 і підтягла їх до адмінкордону з Україною, і нагадав останні події в Керченській протоці.

«Так ми, що, повинні сидіти і думати: «Це Путін нас залякує, не будемо нічого такого робити, не треба ніякого воєнного стану»? Але те, що Росія розгорнула в Криму зенітні ракетні системи С-400 і підтягла їх до адмінкордону з Україною – це ж факт! На це теж не будемо реагувати, якщо приймемо логіку залякування? А візьмемо останні події в Керченській протоці – не дай Бог, якби наші хлопці з цих двох катерів відкрили вогонь у відповідь, знаєте, що далі було б? Росіяни все розстріляли і потопили б, а потім почали справжню гарячу бойову операцію – до цього все було готово!», – зазначив він.

Відповідаючи на питання, чи вистачить цих 30 днів, щоб підготувати відповідь на можливі виклики, Марчук сказав: «Думаю, ні, тому що наше суспільство, на жаль, не мобілізовано. До того ж на це накладається початок політичної виборчої кампанії, а це теж не сприяє громадянської мобілізації, а скоріше, навпаки».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 07:26 :03