Новини » Львів

Львів напередодні Свята Миколая: Джаз, Дні українського кіно та Франко на сцені Курбаса. Афіша

Площа Ринок у Львові. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Вихідні напередодні Дня Святого Миколая у Львові завжди особливі. Чорна п’ятниця «блідне» у порівнянні із тим, що відбувається тоді у львівських крамницях. І це, напевно, єдині вихідні у місті Лева, коли у магазинах завершуються запаси мандаринок. Та коли усі подарунки куплено і ретельно заховано, щоб бува хтось «передчасно» не зрадів сюрпризу, то можна відпочити і врешті згадати, що у місті буде багато цікавих подій. А їх, як завжди, на кожен смак: і фестиваль українського кіно, і концерти фестивалю Jazz Bez, і прем’єра у театрі ім. Леся Курбаса, і навіть фільм у якому Василь Вірастюк грає роль св. Миколая-грабіжника. Про усе це детальніше у Афіші.

13-16 грудня у Львові відбуватиметься фестиваль «Дні українського кіно». Впродовж чотирьох днів львів’яни та гості міста зможуть переглянути українські фільми та зануритися у процес кіновиробництва в рамках спеціальної індустріальної частини – Львівських кінозустрічей. У рамках індустріальної частини фестивалю можна буде почути на профільних презентаціях акторку Дарію Аверченко та продюсера Ігоря Савиченка. Родзинкою платформи стануть презентації іноземних колег Міліци Боґаніч (Сербська кінокомісія), а також Наталії Води (Краківське фестивальне бюро та Краківська кінокомісія). Детальніше про фестиваль тут.

Театр

Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса приготував для своїх шанувальників приємну несподіванку – у суботу та неділю о 19.00 запрошує на прем’єру вистави за повістю Івана Франка «Перехресні стежки».

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької у суботу о 18.00 запрошує на оперу за мотивами однойменної драми Івана Франка «Украдене щастя», а у неділю о 12.00 пропонує переглянути балет «Лебедине озеро», а о 18.00 – оперу «Набуко».

Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької у суботу о 11.00 та 13.00 покаже музичну казку «Івасик-Телесик», а о 18.00 – виставу «Смак до черешень». У неділю ж театр пропонує переглянути о 11.00 казку «Івасик-Телесик», а о 18.00 – виставу «Чоловік моєї дружини».

Львівський академічний драматичний театр ім. Лесі Українки у неділю о 19.00 запрошує на виставу «Боженька».

Львівський академічний духовний театр «Воскресіння» у суботу та неділю о 13.00 та 15.00 запрошує на виставу-забаву «Миколай прийшов до нас».

Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» у суботу та неділю о 12.00, 14.00 та 16.00 покаже виставу «Чарівна ніч».

Львівський академічний обласний театр ляльок запрошує молодих глядачів у суботу о 11.00 і 14.00 та у неділю о 12.00, 14.00, 16.00 на виставу «Святкові сни».

Концерти

Цих вихідних у Львові, як і у 10 інших містах України та 4 містах Польщі, відзвучать заключні концерти XVIII джазового фестивалю Jazz Bez. У його рамках у суботу відбудуться концерти польських гуртів Aleksandra Kutrzepa Quartet та Koty Papieża, а у неділю виступлять німецько-польсько-український гурт Leléka та український Belweder Quintet. Докладніше про музикантів та свято джазу на сторінці фестивалю.

Львівська національна філармонія запрошує у неділю на 13.00 на «Інструментальні концерти з учнями Львівської музичної школи ім. Соломії Крушельницької» за участі Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під орудою Романа Кресленка.

Ще зовсім юні, але вже дуже талановиті. Молоді музиканти, які так безпосередньо і відкрито вміють висловлювати почуття мовою музики. Вони ще не мають упереджень, стереотипів, рамок. Саме тому, їхня творчість така вільна і щира. У програмі безсмертні шедеври найвідоміших світових композиторів.

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької у неділю о 15.00 запрошує на концерт «Струнна казка» у виконанні барокової капели ЛНМА ім. М. Лисенка під батутом Олександра Брусіловського (Франція)

Будинок органної та камерної музики приготував для шанувальників класичної музики на найближчі вихідні цікаву та насичену програму. Зокрема, у суботу о 15.00 Надія Величко запрошує на «Органний ланч. Французька органна музика». О 19.00 дві зірки класичної музики, які живуть із Україною в серці – скрипалька Соломія Івахів та дириґент Теодор Кухар – заграють з Ukrainian Festival Orchestra «Концерт при свічках». У програмі – скрипковий концерт у ре мінорі, який Фелікс Мендельсон написав у 13 років, а також його вишукана Синфонія №9. Другий відділ відкриється граційною та стрімко п’єсою «Хаванез» Каміля Сен-Санса, а гвіздком програми стане останній твір Макса Бруха – Концерт для струнного оркестру, написаний у 1920 році. Цей твір прозвучить в Україні вперше!

Завершить суботній вечір у органному залі о 21.00 концерт польського органіста Міхала Шостака «Ніч з органом». Молодий та різносторонній польський органіст з Міхал Шостак дасть два концерти у Львівському органному залі. Міхал є головним органістом базиліки Богородиці Ліхенської, де грає на найбільшому органі Польщі. Він закінчив Музичну школу ім. Йозефа Ельснера у Варшаві та Університет музики ім. Фредерика Шопена, також навчався у Папському Амвросійному інституті Священної музики в Мілані. Наразі працює над дисертацією про французькі симфонічні органи та органну музику. Брав майстер-класи у провідних органістів у Польщі та за кордоном. Міхал концертує у Данії, Великобританії, Франції, НІмеччині, Італії, Сполучених Штатах. Є членом Королівського коледжу органістів у Лондоні, Американської гільдії органістів у Нью-Йорку та Органного історичного товариства (США).

Недільну програму розпочне о 15.00 також концерт Міхала Шостака «Органна симфонія». Далі о 17.00 молоді львівські музиканти, піаніст Дмитро Микитин та скрипалька Олександра Мороз за презентують 80 хвилин репертуару світової класики та поєднають в одному концерті твори композиторів з різних кутків світу. О 19.00 відбудеться сольний органний концерт Олени Мацелюх. Завершить недільну програму концерт «Bedzvin at Lviv Organ Hall». Концерт BEDZVIN’а та його гурту. Це унікальне та захоплююче поєднання класичної, неофолк та інді-музики. BEDZVIN (Воло Бедзвін) – віолончель, вокал – канадський музикант українського походження. Володимир співпрацював з музикантами та гуртами: Гич Оркестр, Мар’яна Садовська, Соломія Чубай, Марк Токар, лауреатом премії Греммі Влодзімеж Павлік, Христина Соловій та іншими. BEDZVIN представить оригінальні пісні, а також українські та класичні композиції з Ярославом Місіком (фортепіано) та Любком Маріашем (перкусія).

Виставки

У галереї Львівської національної академії мистецтв триває виставка Марини Наумчук «Особиста історія», у якій мисткиня об’єднала усі базові сфери людської щоденної діяльності та духовності. Експозиція умовно розділена на дві частини. Перша – серія робіт міні текстилю, що зосереджені на фіксації особистого екзистенційного потоку та дослідженні себе самої, власних переживань та історії; друга – відеофіксація перформансу, покликаного торкнутись теми ідентифікації особистості в щоденній рутині справ, коли занурені в роботу, ми втрачаємо найважливіше – відчуття присутності в теперішньому моменті, і прикриваючись роботою втікаємо від реальності навіть не усвідомлюючи цього.

Марина Наумчук – молода художниця, яка працює в різних напрямках мистецтва, таких як художній текстиль, сучасний живопис, колаж, фотографія, а також перфоманс.

Для тих, хто ще не встиг насолодитися творами найвидатнішого гравера італійського мистецтва ХVІІІ ст. Джованні Баттіста Піранезі зі збірки фонду графіки Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького, нагадуємо, що до кінця грудня у галереї триває виставка «Образи Риму в офортах Піранезі». На експозиції представлені офорти з відомого альбому «Види Риму» («Vedute di Roma». 1748-1778), який багаторазово перевидавався як при житті художника, так і після його смерті та приніс граверу європейську славу.

У Музей етнографії та художнього промислу також завершується унікальна виставка «Реліквії єврейського світу Галичини». Представлені у п’яти залах музею експонати відображають сакральну атмосферу синагоги, річний цикл релігійних єврейських свят, вироби різних ремесел. Окремі зали присвячені відомому колекціонеру єврейських старожитностей Максиміліану Ґольдштейну і його колекціям екслібрисів, витинанок і графіки. Частину пам’яток свого часу було репрезентовано на виставці 1933 року, але більшість експонатів показано вперше.

Кіно

«Пригоди S Миколая». Маленький хлопчик Артем (Максим Лучак) разом із батьками (Маша Єфросиніна, Пшемислав Циприаньський) нещодавно переїхав з великого міста у невеличке карпатське село. Наближаються свята і, як і усі діти, Артем чекає на Святого Миколая. Але ж зовсім не такого! Якось перед ним з’являється Миколай власною персоною і приязно спілкується. Та насправді ніякий це не Святий, під його видом орудує звичайнісінький злодій. Артем та його друзі проявлять усю свою сміливість, винахідливість та спритність, аби вивести лиходія на чисту воду. Адже дива неодмінно мають траплятися у свято. І цьогорічні зимові свята мають стати особливими.

Сімейна пригодницька комедія «Пригоди S Миколая» стала одним з переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно та отримала 22,9 млн грн державного фінансування. Загальний кошторис склав 38,2 млн грн. Саундтреком стрічки стала нова пісня гурту «O.Torvald», написана спеціально з цієї нагоди.

 

«Аквамен». Артур Каррі (Джейсон Момоа) з самого дитинства відчував, що він відрізняється від інших дітей. Він народився в сім’ї наглядача маяка Тома Каррі та його дружини Атланни. Помираючи, мати відкрила йому таємницю – насправді вона королева Атлантиди, яку вигнали на сушу. Батько сам виховав сина, даючи йому гідну освіту та допомагаючи розвивати надприродні здібності.

Фантастичний бойовик »Аквамен» – це фільм про супергероя з коміксів DC. Вперше він з’явився на сторінках в 1940-му році завдяки Полу Норрісу та Морту Вейзінгеру. Відтоді Аквамен неодноразово з’являвся у коміксах в якості другорядного персонажа. Перша поява героя на великому екрані відбулася у березні 2016 року у фільмі «Бетмен проти Супермена». Режисером сольного фільму про Аквамена став Джеймс Ван, відомий за своїми фільмами жахів. Актор Джейсон Момоа повернувся до своєї ролі. Кошторис стрічки склав 160 млн доларів. Передбачається, що фільм вийде на екрани у технології ІМАХ.

 

«Пірсінг». Добропорядний чоловік (Крістофер Еббот) та батько новонародженої дитини цілує на прощання свою красуню-дружину (Лайя Коста) та виходить з дому. Він направляється до готельного номеру, куди викликав проститутку (Міа Васіковська). Та потрібна ця жінка йому не задля задоволення сексуальної потреби. Його наміри значно витонченіші та жорстокіші – він планує холоднокровно вбити цю жінку, проколюючи її тіло різноманітними предметами. Джекі – працює в клубі садо-мазо, їй подобається завдавати собі й іншим фізичного болю, у неї часто і різко міняється настрій, і вона схильна до суїциду. Вони зустрічаються і стають коханцями...

Трилер «Пірсінг» є кіноадаптацією однойменної графічної новели Рю Муракамі. Адаптацію сценарію та режисуру здійснив молодий Ніколас Песке. Це друга його робота після фільму «Очі моєї матері», також знятого у жанрі жахів. Оригінальна графічна новела видана у 1994 році японською мовою, а у 2008 перекладена англійською та видана у Великобританії. За словами Песке, читаючи оригінальний твір він одразу сприймав його як фільм і питання екранізації було лише справою часу.

 

«Людина-Павук: Навколо всесвіту». Події анімаційного фільму розгортаються у тому ж світі, де живе Людина-павук. Та виявляється, що надприродними здібностями володіє не лише він. Подібний павучок вкусив ще одного хлопчину з Нью-Йорку. А таких самих юнаків у костюмі павука існує ще декілька. Один із них – Майлз Моралез із Нью-Йорку. Його батько – афроамериканець, а мати – латиноамериканка. Чимало є підлітків, що вечорами вештаються містом. Та Майлз робить це не просто так.

Проект «Людина-Павук: Навколо всесвіту» – це анімаційний фільм, створений з використанням інноваційних технологій. Над фільмом працювали студії Columbia Pictures та Sony Pictures Animation. Головний герой, про якого зняли мультфільм, вперше з’явився на сторінках коміксів у 2011 році. Ідея створити темношкірого Людину-павука виникла ще у 2008 році. Авторами оновленого супергероя стали Брайан Майкл Бендіс та Сара Пічеллі. А серед сценаристів проекту є легендарні Стен Лі та Стів Дітко – творці більшості героїв з коміксів Марвел.

 Loading...