Новини » Політика 14 грудня, 2018, 22:50
Лутковська вимагає розширити категорію людей, які мають право на безоплатну правову допомогу
ZIK
ZIK

Величезну кількість справ українці програли в судах саме через те, що правова допомога була непрофесійна. Люди зверталися до сусіда, який нібито у законах орієнтується. Але потім навіть професійний адвокат не може допомогти людині, бо початковий позов був складений неправильно. Тому якби парламент працював над розширенням категорій громадян, які мають право на безоплатну правову допомогу, то це б значно допомогло їм отримати професійну допомогу.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу «Народ проти» на телеканалі ZIK заявила екс-уповноважений Верховної Ради України з прав людини (у 2012-2018 рр.), заслужений юрист України Валерія Лутковська.

Гостя програми пояснила, хто сьогодні в Україні може отримати безоплатну адвокатську допомогу:

«Якщо людину було затримано, якщо відкрито кримінальне провадження, то перший допит може проводитися тільки у присутності адвоката. Центр безоплатної адвокатської допомоги обов’язково повідомляється про затримання особи.

Але якщо йде мова про цивільні й адміністративні справи, то людина, яка не може оплатити собі адвоката через те, що має невисокий дохід, також має право отримати безоплатну правову допомогу у вигляді адвоката», – заявила Валерія Лутковська.

Водночас вона зазначила, що величезну кількість справ українці програли в судах саме через те, що правова допомога була непрофесійна.

«Саме тому, що люди зверталися до сусіда, який нібито у законах орієнтується. Але потім навіть професійний адвокат на більш пізніх етапах не може допомогти людині, бо початковий позов був складений неправильно.

Тому мені здається, що якби парламент працював над розширенням категорій громадян, які мають право на безоплатну правову допомогу, то це б значно допомогло людям. Це допомогло б їм отримати професійну допомогу.

Але для того, щоб стати безоплатним адвокатом, який надає вторинну правову допомогу, адвокат має пройти ще додатковий іспит. Тобто цим може займатися не кожен адвокат», – підкреслила екс-омбудсмен Валерія Лутковська.

Як відомо, система правосуддя, що діє в Україні, має «рекордні» або близькі до «рекордних» показників серед усіх держав-членів Ради Європи.

Про це йдеться у звіті Європейської комісії з питань ефективності правосуддя, який має у розпорядженні «Європейська правда».

Цьогорічний звіт показав, що Україна лишається серед країн із найнижчим у Європі бюджетом на судову систему – 8.1 євро на душу населення, що у 8 разів нижче за середнє по Європі. Менше, ніж ми, на правосуддя витрачає лише Азербайджан (7.8 євро), який традиційно критикують за неприйнятне ставлення до принципів правосуддя.

Бюджет на безоплатну правову допомогу – також серед найнижчих, ми поступаємося лише Азербайджану та Албанії. При цьому показник України (16 євроцентів на особу) в 40 разів нижчий за середній по континенту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 04:33 :38