Новини » Політика 14 грудня, 2018, 17:54
Капелан заявляє про кардинальну зміну ставлення східняків до Московського патріархату
ZIK
ZIK

На сході країни люди змінили свої погляди, бо побачили справжнє обличчя Московського патріархату, благословення військових формувань сепаратистів, російських найманців.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив військовий капелан Димитрій Присяжний.

Відповідаючи на запитання ведучої про те, які панують настрої серед населення на сході країни, військовий капелан сказав, що люди змінили свої погляди, бо побачили справжнє обличчя МП, благословення військових формувань сепаратистів, російських найманців.

«Коли місцеві мешканці або російськомовні українці бачать мене, зразу запитують звідки я, чи з Московського патріархату, і коли я кажу, що ні, вони відповідають «Слава тобі, Господи». Місцеві люди, які про альтернативну конфесію, крім МП, чути не хотіли декілька років тому, зараз кардинально змінили свої погляди. Я не кажу, що всі, але принаймні ті, з якими ми спілкувалися. Вони казали, що підтримують помісну церкву», – зазначив священик.

Те, що Президента та ВР звинувачують у втручанні у справи церкви, отець Димитрій коментує таким чином: він вважає, що влада просто виконує свої обов'язки. А через те, що на початку 1990-х, коли відроджувалася українська церква, було чути голос архієреїв і священиків, цей процес затягнувся.

«Престіл Вселенського патріарха висловив побажання, щоб до питання надання томосу і визнання помісності української церкви долучилася і влада. Тому було звернення і президента і ВР», – пояснив Присяжний.

За його словами, справа становлення української церкви дуже важлива, тому що не враховувати релігійний чинник у державницькій політиці може тільки невіглас або дуже недалекоглядна людина.

«Хочу навести слова диктатора сучасності – президента РФ, який сказав, що традиційна конфесія Росії – православ'я і ядерний щит. Це ті складові, які зміцнюють російську державність, створюють необхідні передумови для забезпечення внутрішньої і зовнішньої безпеки країни», – прокоментував гість програми.

Як повідомлялось раніше, Президент Петро Порошенко підтвердив, що об’єднавчий собор українських церков відбудеться 15 грудня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 10:21 :34