Новини » Суспільство 14 грудня, 2018, 19:35
Капелан УАПЦ пригадав, як за допомогою маніпуляцій Алексій очолив РПЦ
ZIK
ZIK

У 1990 році під час виборів на посаду Московського патріарха претендувало чотири кандидатури. В першому турі за кількістю голосів лідером був митрополит Володимир (Сабодан), другий – Алексій Рідігер. А коли відбулося таємне голосування – переміг митрополит Алексій.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив військовий капелан, отець Димитрій Присяжний (УАПЦ).

За словами отця Димитрія, починаючи з 1943 по 1990 роки, голосування для обрання предстоятеля РПЦ відбувалося відкрито. Але в 1990-му році після смерті Московського патріарха Пимена Ізвєкова радянські керманичі сказали, що воно буде таємним.

«Первинно на посаду Московського патріарха були чотири кандидатури: митрополит Алексій Рідігер, Володимир Сабодан, Філарет Денисенко й митрополит Сурожський Антоній Блум. Кандидатура владики Антонія відпала автоматично, тому що він був підданий Великобританії. В першому турі за кількістю голосів лідером був митрополит Володимир (Сабодан), другий –Алексій Рідігер. А коли відбулося таємне голосування, переміг митрополит Алексій», – пояснив отець Димитрій Присяжний.

Також, за його словами, щодо вибору майбутнього предстоятеля церкви існує навіть така традиція – обирати його через жеребкування. Наприклад, коли відійшов від апостолів Юда – зрадник, то на його місце жеребкуванням обрали Матвія.

«До речі, в такий спосіб обрали патріарха Сербського Павла, попереднього предстоятеля Сербської православної церкви, якого вважали святим ще за життя. Було так само три згортки з іменами кандидатів, і один зі старців, який спочатку помолився, витягнув саме той згорток, який містив ім’я владики Павла. Тобто є все ж таки благодать Духа Святого. Не випадково кажуть, що людина мудрує, а Бог керує», – прокоментував гість програми.

Як повідомлялось раніше, Президент Петро Порошенко підтвердив, що об’єднавчий собор українських церков відбудеться 15 грудня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 01:26 :25