Новини » Суспільство 14 грудня, 2018, 15:49
Галушко: За історією з томосом Україна спостерігає, як за реаліті-шоу

Об’єднавчий собор буде останньою сходинкою на шляху до отримання своє церкви. Адже сам томос уже готовий. Значно важче буде спонукати до співпраці представників українських конфесій.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив історик Кирило Галушко.

Він вважає, що Об’єднавчий собор, який відбудеться завтра, справді є останньою сходинкою на шляху до помісної церкви.

«За практикою процесу надання томосу ми спостерігаємо, як за реаліті-шоу протягом тривалого часу. Адже, насправді, роботи у цьому напрямку почали проводити ще три роки тому», – зазначив історик.

Однак, на його думку, значно легше тут буде домовитись із Константинополем, ніж спонукати до співпраці представників українських православних конфесій.

«Усі разом вони зацікавлені в автокефалії, однак, оскільки утворюється нова об’єднавча структура, де будуть нові начальники та ієрархи, основна проблема полягає не в тому, чи буде томос. Адже, в принципі, він готовий. Головне питання полягатиме у тому, як домовляться представники наших православних конфесій – як оберуть єдиного предстоятеля, якому і буде наданий цей томос», – зазначив Галушко.

Тому він підкреслив: тут маємо постійну «українську проблему» – можливість домовитись вже між собою.

Як повідомлялось раніше, Президент Петро Порошенко підтвердив, що об’єднавчий собор українських церков відбудеться 15 грудня.

Натомість речник Української православної церкви Московського патріархату архієпископ Климент розповів, що сьогодні їхні прихожани проводитимуть акцію під стінами Верховної Ради, вимагаючи від влади «не втручатися в питання церкви».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 02:24 :32