Новини » Політика 13 грудня, 2018, 11:36
Воля: Резолюція Європарламенту щодо “Північного потоку-2” не матиме практичних наслідків
ZIK
ZIK

Резолюція Європарламенту щодо «Північного потоку-2» – суто політичний документ, який не матиме юридичних наслідків. Адже насправді Німеччина, Автстрія та ще низка країн ЄС зацікавлені у будівництві цієї магістралі.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політолог Володимир Воля.

Він наголосив: резолюція Європарламенту щодо «Північного потоку-2» є рекомендаційною і не має законодавчої сили. Це суто політичний документ.

«Думаю, наразі, це не більше, ніж просто юридична заява, яка не матиме практичних наслідків. Адже з іншого боку бачимо реальні інтереси Німеччини, Австрії і ще деяких держав Євросоюзу, які зацікавлені у будівництві «потоку», – зауважив Воля.

Окрім того, він звернув увагу, що уже збудовано близько 300 кілометрів цієї магістралі.

«Навіть, якщо будуть якісь зміни у внутрішньополітичних розкладах Німеччини, то це станеться лише, коли «потік» добудується. Хто тоді скаже, що його треба розбирати? Такого не буде», – переконаний Воля.

Відтак, на його думку, ця політична заява так і залишиться заявою.

«Як на мене, для європейської західної політики тема «Північного потоку-2» стала дещо ритуалістичною та відділеною від реальної політики, у тому числі – питання постачання газу в Європу. Адже, з одного боку, для США тема «Північного потоку-2» – питання конкуренції за газовий ринок Європи. З іншого – це символічна тема під час змагань, хто є найбільш антиросійським», – зауважив політолог.

Та насправді, південний газовий коридор і «Турецький потік» стають все реальнішими.

«Тобто, поки усі голосно обговорюють ритуальну тему «Північного потоку-2», бачимо, що якось тихим сапом добудували «Турецький потік», а у найближчий рік-два зведуть ще й трубу від Туреччини в Австрію. Тому для України будь-який потік та термінал, які постачають газ і не йдуть через нашу територію, загрожує транзитній ролі держави», – вважає Воля.

Окрім того, він зауважив: українські політики закликають Європу зменшити споживання російського газу. Однак це позначиться і на Україні, адже отримаємо менше транзиту.

Як повідомлялось раніше, члени Європарламенту визнали позитивний курс реформ в Україні, засудивши агресію Росії в Керченській протоці та будівництво «Північного потоку-2».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 11:32 :10