Новини » Політика 13 грудня, 2018, 2:35
Валерія Лутковська пояснила, через що провалилася реформа тюремної медицини
ZIK
ZIK

Колись я і Генпрокурор Луценко виступили зі спільним зверненням до Прем’єр-міністра про те, що не має бути тюремної медицини, а має бути загальна медицина. Не може бути медик у погонах. Та Міністерство юстиції сказало, щоб ми зачекали, що це занадто різкі кроки, що ми розвалимо всю систему, а їм цього не потрібно.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK розповіла екс-уповноважений Верховної Ради України з прав людини (у 2012-2018 рр.), заслужений юрист України Валерія Лутковська.

Валерія Лутковська, відповідаючи на питання ведучої, яка зараз ситуація з українськими в’язницями, зазначила, що умови там сьогодні жахливі, є насильство й нелюдське ставлення до ув’язнених.

За словами Лутковської, є і певна недопрацьованість, яка залежить від управлінських рішень.

«Наприклад, колись я і Генеральний прокурор Юрій Луценко виступили зі спільним зверненням до Прем’єр-міністра про те, що не має бути тюремної медицини. Має бути загальна медицина. Не може бути медик у погонах. Тоді не зрозуміло, що він має виконувати – клятву лікаря чи наказ керівництва тієї установи, в якій він працює. Ми говорили про те, що потрібно створити щось інше», – зазначила Валерія Лутковська.

Вона додала, що тоді таку ініціативу підтримала в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

«Вона сказала, що вони зараз реформують медичну систему, тому готові включити тюремну медицину у сферу реформування. Та Міністерство юстиції сказало, щоб ми зачекали, що це занадто різкі кроки, що ми розвалимо всю систему, а їм цього не потрібно. Вони запропонували створити окрему юридичну особу, яка буде займатися виключно медичним забезпеченням ув’язнених», – розповіла екс-омбудсмен.

За її словами, Мінюст свій план реалізував і рік тому створив таку особу.

«Але в результаті лікар сьогодні не може отримати лікарські препарати з цієї юридичної особи, бо немає договорів. Вже рік медпрепарати у лікарнях просто відсутні. Якщо родичі принесли – це добре. Якщо ні – держава не лікує. Медичні препарати знаходяться на складах, втрачають термін придатності, а лікар не може їх звідти взяти. От і результат того, що хороша ідея була недопрацьована», – акцентувала Лутковська.

Як відомо, Міністерство юстиції України розробляє законодавчі зміни, які дозволять розширити практику застосування електронного моніторингу – носіння «електронного браслета» – і тим самим розвантажити пенітенціарні установи України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 17:36 :02