Новини » Політика 13 грудня, 2018, 14:45
В УПЦ (МП) прокоментували інформацію про причетність церкви до організації провокацій
ZIK
ZIK

Інформація СБУ про те, що за участі настоятеля Києво-Печерської лаври планувались провокації щодо Об'єднавчого собору, стали новиною і в самому Московському патріархаті. Українська православна церква не влаштовувала і не влаштовуватиме жодних провокацій.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK запевнив заступник голови відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ (МП) Миколай Данилевич.

Він заявив, що вперше почув про наміри організувати в Києво-Печерській лаврі акції протесту щодо надання Україні Томосу саме від заступника голови СБУ Віктора Кононенка.

«Ми, Українська православна церква, не влаштовуємо і не влаштовуватимемо жодних провокацій, жодних протестів проти Томосу. Я знаю лише про одну ініціативу мирян нашої церкви, які мають на це право. Завтра о 10 годині вони хочуть зібратись, помолитись і висловити свою незгоду», – заявив Данилевич.

Втім, наголосив він, жодних акцій, провокацій чи будь-яких інших форм протестів проти Собору, що відбудеться 15 грудня, в УПЦ (МП) не буде.

«Щодо всього іншого – важко перевірити інформацію СБУ. Але в те, що вони говорять, ми маємо просто вірити. Вони не назвуть своїх джерел, нічого. Але те, що я почув, було новиною і для мене. Можу офіційно заявити, що ми не будемо перешкоджати, але й не братимемо участі в цьому Соборі», – запевнив заступник голови відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ (МП).

Окрім цього він прокоментував обшуки у священнослужителів Московського патріархату, зауваживши, що СБУ досі не пред'являло жодних обвинувачень.

«З тим, що проводились обшуки, ми ознайомились зі ЗМІ, а також маємо інформацію від наших священиків, зокрема, з Рівненщини. Також знаємо про обшуки у владики Павла (настоятель Києво-Печерської лаври – ZIK), про описи майна. Це все було за статтею, в якій інкримінується розпалювання релігійної ворожнечі», – зазначив Миколай Данилевич.

Окрім цього він підкреслив, що священнослужителі УПЦ (МП) дізнались зі ЗМІ, що під час обшуків знайшли брошури, зміст яких можна було б трактувати саме як розпалювання релігійної ворожнечі.

«Поки що ми бачимо, що це безпідставні провадження. Я дивився ці брошури, не вчитувався в них, але я не знайшов нічого такого», – заявив церковнослужитель.

Нагадаємо, заступник голови СБУ Віктор Кононенко заяви про викриття підготовки провокацій довкола Об'єднавчого собору за участі настоятеля Києво-Печерської лаври.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 22:50 :00