Новини » Політика 13 грудня, 2018, 17:03
В УПЦ МП перше богослужіння Вселенського патріархату у Києві назвали «антиканонічним»
Перша служба Вселенського патріархату у Андріївській церкві в Києві. Фото: Соколовська Інна/УНІАН
Перша служба Вселенського патріархату у Андріївській церкві в Києві. Фото: Соколовська Інна/УНІАН

УПЦ МП відреагували на перше богослужіння в Андріївській церкві у Києві, переданій Вселенському патріархату урядом України на підставі законопроекту, ухваленого Верховною Радою. У заяві Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ представника Вселенського патріархату єпископа Едмонтонського і Західної Єпархії Іларіона (Рудника), який очолив богослужіння назвали «неканонічно призначеним Патріархом Константинопольським Варфоломієм екзархом в Україну», а саме богослужіння «антиканонічним» та таким, що веде «до поглиблення конфлікту».

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій Інформаційно-просвітницьким відділом УПЦ МП.

«Українська Православна Церква не визнає поширення юрисдикції Константинопольського Патріархату на територію України, що засвідчено Постановою Собору єпископів УПЦ від 13.11.2018 року, а також рішенням Священного Синоду УПЦ від 7.12.2018 (журнал №41). Таким чином, згадані дії Константинопольського Патріарху взагалі і дії єпископа Іларіона, зокрема, слід розцінювати як антиканонічні та такі, що ведуть до поглиблення конфлікту», – підкреслено у заяві.

У заяві також зазначено, що на думку УПЦ «самовільно звершену ієрархом цієї Церкви (Константинопольського патріархату) сьогодні літургію в м. Києві слід кваліфікувати як однозначне порушення канонів і порядку церковного життя».

Нагадаємо, сьогодні, 13 грудня, у Андріївській церкві відбулося перше богослужіння Вселенського патріархату. 28 листопада, Кабінет Міністрів України передав у постійне безоплатне користування Представництву Вселенського патріархату в Україні нерухоме майно Андріївської церкви Національного заповідника «Софія Київська».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 10:07 :28