Новини » Економіка 13 грудня, 2018, 10:59
В «Аграрному фонді» втратили 4,2 тисячі тонн зерна та продуктів його переробки
Зерно. Фото: Pixabay
Зерно. Фото: Pixabay

Неналежне зберігання зерна підрядниками державного «Аграрного фонду» призвело до втрат на суму 18,8 мільйона гривень.

Про це йдеться в аудиті Державної аудиторської служби за період 2016-2018 роки, повідомляє «Економічна правда» з посиланням на експертну організацію StateWatch.

Загалом втрачено 4,2 тисячі тонн зерна та продуктів його переробки.

Зокрема аудитори зазначають, що «Аграрний фонд» не має виробничих потужностей щодо зберігання та транспортування зерна. Тому всі ці послуги отримує від інших підприємств. Це значно зменшує прибутковість самого фонду. І призвело до втрати зерна з вини зберігачів.

Обсяг нестач у розмірі 4,2 тис тонн зафіксований на державних Полтавському та Івано-Франківському комбінатах хлібопродуктів. Наразі цей інцидент розслідує Генеральна прокуратура.

Також встановлені непродуктивні витрати ПАТ «Аграрний фонд» у сумі 12,5 млн грн на зберігання та охорону заарештованого цукру. У звіті радять передати в управління «Агрофонду» вісім діючих елеваторів державної компанії «Хліб України».

За попередніми підрахунками, це дозволить «Аграрному фонду» щорічно заощадити близько 10% коштів на зберіганні зерна.

Внаслідок визнання ДП «Луцький КХП № 2», ТОВ «Хлібозавод «Салтівський», ПАТ «Берегівський КХП» неплатоспроможними фонд може втратити 6 млн гривень, через заборгованість останніх.

Також аудитори вказують на те, що фінансові плани фонду затверджуються профільними чиновниками невчасно. План на 2017 рік погоджений Міністерством агрополітики та Кабміном у червні 2017 року, а на 2018 рік – лише у липні цього року.

Окремо зазначена управлінська проблема. Склад наглядової ради – сім посадових осіб, більшість з яких наразі не перебувають на посадах.

У неплатоспроможних банках «Брокбізнесбанк» та «Радикал Банк» Агрофонд втратив понад 2,4 млрд грн та 2 млн доларів депозитів. В 2016 році фонд відкрив кредитну лінію в державному «Укргазбанку» на один мільярд гривень. На обслуговування даного кредиту було витрачено понад 180 млн грн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 10:52 :52