Новини » Суспільство 13 грудня, 2018, 14:51
Томак: На жаль, сестра Сенцова має проблеми зі статусом в Україні
ZIK
ZIK

Коли сестра Олега Сенцова Наталя Кочнєва (Каплан) приїхала з Росії в Україну, їй одразу пообіцяли надати українське громадянство. Але досі вона змушена продовжувати термін посвідки на проживання у Державній міграційній службі. І востаннє вона це робила перед виїздом у Страсбург, де мала отримати нагороду Європарламенту «За свободу думки» імені Андрія Сахарова.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорила координатор організації «Медійна ініціатива за права людини» Марія Томак.

«Я вчора слухала виступ сестри Олега Сенцова Наталки Кочнєвої (Каплан) під час вручення премії Сахарова її брату. І думала про те, що, на превеликий жаль, ключова людина, яка представляє інтереси Олега та постійно з ним спілкується і підтримує – має проблеми зі статусом в Україні», – сказала Томак.

Вона розповіла, що наразі Кочнєва має посвідку на тимчасове проживання, яке вона постійно повинна продовжувати у Державній міграційній службі. Але саме до цієї структури є чимало питань. Бо через неї виникає дуже багато складнощів, попри те, що як тільки Наталя приїхала в Україну, їй пообіцяли громадянство.

«Кочнєва не могла залишатися в Росії у зв’язку з тиском на неї як на сестру Сенцова. В Україні їй пообіцяли громадянство, адже вона має російське. Розумію, що це винятковий випадок, коли вона може отримати громадянство, але мені здається, що саме той винятковий випадок», – зазначила вона.

Експерт вважає, що в Україні є системні проблеми, особливо з міграційною службою. І  сестра Сенцова не є поодиноким випадком.

«Це проблема всіх людей, які зустрічаються з ДМС. Я навіть в певний момент подумала, якщо її депортують, то можливо це буде непогано. Бо тоді хтось прокинеться і зрозуміє, що крім безкінечного пафосу, можна впроваджувати якісь маленькі кроки для підтримки родини Олега», – наголосила Томак.

Нагадаємо, у Страсбурзі відбулась церемонія вручення правозахисної премії Європарламенту «За свободу думки» імені Андрія Сахарова, якої цього року удостоєний незаконно ув’язнений в Росії український режисер Олег Сенцов. Нагороду отримала його двоюрідна сестра Наталія Каплан.

Раніше, засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов написав листа, у якому висловив сподівання, що його «почують» під час церемонії вручення саме премії імені Сахарова.

До слова, 12 грудня, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що позиція президента Росії Володимира Путіна щодо долі незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова залишається незмінною.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 12:20 :56