Новини » Світ 350 Читать эту новость на русском

Штати попереджають Угорщину про наслідки блокування зустрічей Україна-НАТО

НАТО. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Сполучені Штати закликали Угорщину припинити спроби заблокувати співпрацю України з НАТО, наголосивши, що в разі поразки Києва Будапешт опиниться «на лінії фронту російської агресії».

Посол США в Угорщині Девід Корнштейн зауважив, що Росія становить загрозу як для України, так і для Європи, передає «Новое Время» з посиланням на Reuters.

«Зараз більш ніж коли-небудь Росія випробовує Захід. Ми твердо переконані в тому, що, будучи союзниками по НАТО, найкращим шляхом для розвитку реформ в Україні є спілкування з Україною, а не блокування відносин України з НАТО», – заявив дипломат.

Корнштейн додав, що Угорщина повинна пам’ятати, що президент РФ Володимир Путін «не зацікавлений в національному суверенітеті». «Його позиція неоімперська. Якщо Україна зазнає невдачі, то Угорщина опиниться на лінії фронту російської агресії».

Нагадаємо, що Угорщина послідовно блокує зустрічі представників НАТО і України на вищому рівні через українську освітню реформу. На думку Будапешта, мовна норма нового закону про освіту обмежує права етнічних угорців. Будапешт неодноразово заявляв про блокування євроінтеграційних прагнень Києва до усунення «проблемних», на його думку, положень освітнього закону.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг вже закликав Угорщину і Україну вирішити суперечкущодо мовної статті закону про реформу освіти.

Loading...
Loading...
Loading...