Новини » Політика 13 грудня, 2018, 12:14
СБУ викрила підготовку провокацій довкола Об'єднавчого собору
ZIK
ZIK

До киянина, який неодноразово брав участь у проплачених мітингах, звернувся москвич Юрій, що представився колишнім антимайданівцем, та запропонував організувати у Києво-Печерській лаврі акцію протесту щодо надання Україні Томосу.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, розповів заступник голови Служби безпеки України Віктор Кононенко.

Він підкреслив: з втратою впливу на Україну у релігійній сфері Російська Федерація втрачає значну можливість впливати на ситуацію в країні загалом.

«Службою безпеки України задокументовано наміри організувати у місті Києві та інших регіонах нашої держави провокації напередодні та під час проведення Об'єднавчого собору та створення Української православної церкви. Так, в листопаді цього року до мешканця міста Києва, який неодноразово приймав участь в акціях різновекторних політичних сил, звернулась особа на ім'я Юрій, що відрекомендувала себе «активістом» Антимайдану і сьогодні переховується у місті Москва», – розповідає правоохоронець.

За його словами, антимайданівець Юрій запропонував киянину організувати у столиці акції протесту.

«Для зустрічі було запропоновано прибути 26 листопада до Мінська. Але згодом місце перемовин було перенесено до Москви, де вони і відбулись. У Москві Юрій запропонував провести на території Києво-Печерської лаври акції протесту проти отримання Україною Томосу та створення Єдиної помісної православної церкви», – каже Віктор Кононенко.

Він підкреслив: для реалізації намірів Юрій видав киянину готівкою 5 тисяч доларів США та інструкції для здійснення планів.

«Надані інструкції передбачали необхідність придбання нового мобільного телефону та карточки стільникового зв'язку для налагодження каналу закритого спілкування з Юрієм. А також встановлення контакту з одним із священнослужителів Лаври, який мав координувати дії зсередини», – підкреслив заступник голови СБУ.

Для взаємодії киянин повинен був назвати пароль: «Ми від Олександра Івановича».

«Після повернення до України наш співвітчизник звернувся до Служби безпеки та повідомив про отриману пропозицію. До цього його спонукали завищена вартість замовлення, наявність в діях замовника ознак конспірації та необмеженість у фінансових ресурсах. Цим замовник був більше схожим на співробітника спецслужб РФ, ніж на колишнього «активіста» Антимайдану», – зауважив Віктор Кононенко.

Читайте також: Путін наказав розмістити в монастирях УПЦ МП спецназ, – Тимчук

Вже під контролем Служби безпеки України організатор акції зв'язався з замовником Юрієм, який повідомив, що координатором майбутньої акції буде священнослужитель на ім'я Павло.

«Вже далі було встановлено, що вказаною особою є намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло. Також Юрій надіслав гасла для плакатів, які повинні були використані під час проведення акції. Слід зазначити, що під час проведення обшуків митрополит Павло поводив себе дуже обережно», – заявив правоохоронець.

Читайте також: В УПЦ МП хотіли засудити українців, а викрили свого патріарха Кирила

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 10:01 :01