Саміт ЄС підтримав рішення з вимогою до РФ негайно звільнити українських моряків, – Туск

Президент Європейської ради Дональд Туск. Фото: ZIK/EPA-EFE/OLIVIER HOSLET

Лідери держав-членів Європейського союзу ухвалили окреме рішення з вимогою до Росії негайно звільнити полонених українських моряків.

Про це заявив у Брюсселі після завершення пленарного засідання Європейської ради президент цього органу Дональд Туск, повідомляє «Європейська правда».

«Європейська рада вимагає невідкладно відпустити всіх затриманих українських моряків, повернути кораблі та забезпечити вільний прохід всіх кораблів Керченською протокою», – повідомив Туск у своєму Твіттері.

Повний текст рішення ЄвроРади на момент публікації цієї новини ще не був оприлюднений. Варто зауважити, що обговорення питання про Азов, виходячи з появи повідомлень представників секретаріату про перебіг засідання, забрало у європейських лідерів майже годину.

При цьому джерела свідчать, що у рішенні є згадка про можливість запровадження нових засобів впливу на Росію.

Цю інформацію підтвердив, зокрема, брюссельський журналіст Рікард Йозвяк. «Євросоюз готовий до ухвалення нових заходів, які включають посилення підтримки уражених конфліктом рагіонів України», – цитує він рішення саміту.

Як повідомлялося раніше, радник президента США з питань нацбезпеки Джон Болтон заявив, що зустріч президентів Володимира Путіна і Дональда Трампа не буде можливою до тих пір, поки Росія не звільнить затримані українські кораблі і їхні екіпажі.

Loading...