Новини » Суспільство 13 грудня, 2018, 17:55
«Рука допомоги»: Андрій Рева пообіцяв домогтися фінансування для продовження проекту
Міністр соціальної політики України Андрій Рева. Фото: ZIK
Міністр соціальної політики України Андрій Рева. Фото: ZIK

Сьогодні, 13 грудня, у Львові відбулася підсумкова конференція соціального проекту «Рука допомоги», що реалізовується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку. Відкривали конференцію міністр соціальної політики Андрій Рева та голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

За словами організаторів, мета цього проекту – допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати роботу або заснувати власний бізнес. Зокрема, учасники мають змогу отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для започаткування бізнесу. Сума такого мікрокредиту може складати до 40 прожиткових мінімумів, що у 2018 році складає близько 70 тис. гривень. При цьому повертати потрібно лише різницю між сумою фіндопомоги та сплаченими за три роки податками і зборами. А в разі, якщо учасник стає роботодавцем для двох інших учасників – фінансова допомога стає повністю безповоротною. Окрім «фінансування, учасники проекту на старті своєї підприємницької діяльності отримують консультаційну підтримку та супровід у підготовці бізнес-плану.

Міністр соціальної політики Андрій Рева під час свого виступу зазначив, що, на його думку, Київ – серце України, Харків – її мозок, Львів – це душа України. Міністр Рева вважає, що людям важливіше дати «вудку», тобто допомогти заробляти на життя самим.

За його словами, одним з аспектів цього проекту є сприяння працевлаштуванню громадян. «Одне робоче місце для людей з інвалідністю обійшлося у 200 тисяч грн, а допомога для започаткування підприємницької діяльності становить 70 тисяч грн. Досвід започаткування підприємницької діяльності є позитивним і його треба поширити на всю Україну. Тому ми розробили відповідний законопроект, який внесемо у Верховну Раду. Переконаний, що цей законопроект має бути ухвалений. Щоправда, виникла проблема з фінансуванням на 2019 рік на цей проект. Але ми це виправимо», – сказав Андрій Рева.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка привітав міністра соцполітики України з днем ангела, також нагадав, що 15 грудня в Україні відбудеться вікопомна подія – створення єдиної помісної церкви в Україні. Проекту «Рука допомоги», який виявився найбільш успішним саме на Львівщині, Олег Синютка побажав розвитку, а відтак необхідного фінансування.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка. Фото: ZIK
Голова Львівської ОДА Олег Синютка. Фото: ZIK

На конференції були присутні учасники з Харківської, Полтавської та Львівської областей, де було запущено пілотний проект. З 2018 року його також запроваджено в окремих об’єднаних територіальних громадах Житомирської, Донецької та Чернігівської областей.

Львів’янин Іван Федорич, у якого п’ятеро дітей, звернувся у Центр зайнятості як безробітний і побачив плакат, який інформував про проект «Рука допомоги». «Подумав, що це якраз для мене. Давно думав, що довго на субсидіях і подачках від держави не проживеш, тож треба починати щось робити вже або ніколи. Придумав бізнес-план: робити програмування робототехніки для дітей в державних школах. Закупив за надані кошти набори лего, лептопи і почав працювати. З жовтня працюю у школах на Сихові у Львові. Загалом дітям це цікаво – складають роботів з лего, програмують їх на комп’ютерах, після цього роботи виконують певні дії, скажімо, прибирають у кімнаті», – розповів Іван Федорич.

Подружжя з села Цеблів Сокальського району Львівської області Іван і Наталя Мухи завдяки проекту цього року на 70 сотках власної землі посадили кущі полуниці, і на 20 сотках – кущі малини. «Думаємо розширятися, дуже подобається наша робота. Плануємо ще більше висадити полуниці сорту «хоней», а також більш пізні сорти. Купили на гроші з проекту маленький тракторець. Надали роботу одній людині. Центр зайнятості нам допомагав від початку і до кінця проекту», – поділилася Наталія Муха.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Одним з аспектів цього проекту – сприяння працевлаштуванню громадян. «Одне робоче місце для людей з інвалідністю обійшлося у 200 тисяч грн, а допомога для започаткування підприємницької діяльності становить 70 тисяч грн. Досвід започаткування підприємницької діяльності є позитивним і його треба поширити на всю Україну. Тому ми розробили відповідний законопроект, який внесемо у верховну раду. Переконаний, що цей законопроект має бути ухвалений. Щоправда, виникла проблема з фінансуванням на 2019 рік на цей проект. Але ми це виправимо», – сказав Андрій Рева.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка привітав мінстра соцполітики України з днем ангела, також нагадав, що 15 грудня в Україні відбудеться вікопомна подія – створення єдиної помісної церкви в Україні. Проекту «Рука допомоги», який виявився найбільш успішним саме на львівщині, Олег Синютка побажав розвитку, а відтак необхідного фінансування.

Довідка.

В рамках проекту «Рука допомоги» було надано понад 20 млн гривень поворотної фінансової допомоги безробітним малозабезпеченим та внутрішньо переміщеним українцям на відкриття бізнесу, а також підприємцям на створення нових робочих місць.

Перші учасники пілотного проекту отримали обладнання та матеріали для започаткування власної справи та почали працювати у вересні 2017 року. Станом на 1 грудня 2018 року, завдяки проекту «Рука допомоги», вже 243 учасника проекту захистили бізнес-плани, а 213 з них отримали фінансову допомогу та розпочали підприємницьку діяльність. Загальна сума фінансової допомоги, що була надана (або надійде найближчим часом) підприємцям-початківцям, склала 13,5 млн гривень.

Найбільше підприємців зявилося у Львівській області – 115 людей, в Харківській – 79, в Полтавській – 47. По одному підприємцю зявилося у Баранівській обєднаній територіальній громаді Житомирської області та Миколаївській громаді Донецької області.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 11:13 :32