Новини » Суспільство 13 грудня, 2018, 1:05
Розтоптали канони: УПЦ МП визнала, що нею керує виключно Кремль, – релігієзнавець
Віктор Єленський
Віктор Єленський

Українська православна церква Московського патріархату, відмовившись визнавати рішення Константинополя щодо Єдиної помісної церкви, розтоптала всі канони й показала, що їхню політику диктують з Кремля.

Про це сказав народний депутат, член комітету ВР з питань культури і духовності та релігієзнавець Віктор Єленський, – повідомляє «Прямий».

«Раптом Московський патріархат оголошує, що все одно не буде їх (канони, – 24 канал) визнавати. Навіть ціною того, що ми (УПЦ МП, – 24 канал) станемо розкольниками для всього світу. Тобто проблема вона звичайно розташована в Москві. Москва хоче зберігати цей розкол в Україні, хоче його поглиблювати, хоче його посилювати», – наголосив релігієзнавець.

За його словами, в таких умовах все залежить від мудрості вірян майбутньої автокефальної церкви та тих, хто належить до Московського патріархату.

Вселенський патріарх, його богослови пояснили Московському патріархату в якому канонічному стані він зараз перебуває. Московський патріархат, який завжди говорив про канонічність, про канони й так далі. Зараз ці канони просто розтоптав і ще раз довів, що його сказати б, політика, яку він здійснює в Україні – це політика, що керується виключно з Кремля,

– заявив Єленський.

Окрім того, нардеп нагадав, як УПЦ МП закликала молитись за загиблих дітей у Кемерово, але не дозволила у Запоріжжі відспівувати хрещеного в УПЦ КП хлопчика.

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві.

Після цього Російська православна церква у Мінську зібрала Синод, за підсумками якого оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою. Згодом Вселенський патріарх Варфоломій прокоментував реакцію Російської православної церкви на рішення Синоду надати автокефалію Українській православній церкві. Він заявив, що росіяни не мають вибору та їм доведеться погодитися з рішеннями Константинополя.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 06:05 :24