Новини » Політика 13 грудня, 2018, 13:53
Російська правозахисниця: Наразі не відомо, чи Сенцов отримав посилку з теплими речами
ZIK
ZIK

Вже майже місяць Олег Сенцов чекає на посилку, яку правозахисники відправили йому ще 12 листопада. Наразі не відомо, де саме вона перебуває, але там є ті речі, які потрібні йому вже зараз. Адже пенітенціарна служба не зважає на те, що йому потрібні дієта та теплий одяг.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив член російської правозахисної групи Тетяна Щур.

«Вчора зі мною зв’язалася журналістка Зоя Свєтова, яка висвітлювала весь судовий процес Олега Сенцова. Вона розповіла, що телефонувала у  Ямало-Ненецький автономний округ Росії і там її запевнили, що передали посилку Олегу. Але пан Максименко, велика людина у тій частині Росії, на «Ехо-Москви» говорив про те, що це не так. Тому я не знаю, що з нею», – сказала Щур.

За її словами, така ситуація відбувається не вперше, адже рік тому аналогічну посилку Сенцову не вручали два тижні. Лише після скарг у всі можливі інстанції він її таки отримав.

«Зараз чекаємо на офіційну відповідь від влади. Тому надіємось, що після цього він зможе її отримати. Хоча передавання посилки є приватною справою, але це дуже важливо для Олега. Адже після голодування він не має ні продуктів, ні теплого одягу і у магазин його теж не водять, хоча він має на рахунку гроші», – прокоментувала вона.

Вона розповіла, нещодавно Сенцов навіть написав, що перебуває на кип’ятку і баланді. Тому всі розмови про дієти є порожніми розмовами Федеральної служби виконання покарань Росії. І питання вручення посилки стосується не тільки Олега, але більшості пенітенціарних установ РФ.

«Сенцов колись писав: «Не переживайте, але ваша посилка буде ще довго лежати. Тут таке відбувається, що деякі посилки не забирають по два-три місяці, а потім їх ще й не передають ув’язненим». І це попри те, що пошта розташована за півтора кілометра від колонії. Тому це просто знущання, яке систематично повторюється. І навіть справа не в Олегові, вони просто хочуть показати, хто в домі господар», – вважає Щур.

Нагадаємо, у Страсбурзі відбулась церемонія вручення правозахисної премії Європарламенту «За свободу думки» імені Андрія Сахарова, якої цього року удостоєний незаконно ув’язнений в Росії український режисер Олег Сенцов. Нагороду отримала його двоюрідна сестра Наталія Каплан.

Раніше, засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов написав листа, у якому висловив сподівання, що його «почують» під час церемонії вручення саме премії імені Сахарова.

До слова, 12 грудня, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що позиція президента Росії Володимира Путіна щодо долі незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова залишається незмінною.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 17:56 :08