Новини » Світ 13 грудня, 2018, 1:19
Путін відкрив пам’ятник письменникові, який пропонував Росії відмовитися від морів і чужої землі

Президент Росії Володимир Путін в Москві відкрив пам’ятник російському письменнику і дисиденту Олександру Солженіцину, який пропонував Росії відмовитися від морів і азіатської частини країни.

Відповідне відео розміщено на Youtube-каналі Бізнес онлайн, – повідомляє Апсотроф.

Як відомо, під час своєї поїздки по США і Канаді в 1975 році в своїй знаменитій промові перед Конгресом письменник закликав Росію відмовитися від морів, так як «росіяни – не морський народ, а активність на морі розкладає мораль нації».

«Росія не потребує море, ми не морський народ, як англійці, а сухопутний. Наша активність на морі суперечить споконвічному російському способу життя, вносить в нього чужі елементи і розкладає мораль нації. Так само як від моря, ми повинні відмовитися і від своїх земель в радянській частині Азії, де живуть народи, чужі нам по своїй культурі, мові і – перш за все – з релігійних традицій. Замкнутися, зосередитися – це єдина можливість для подальшого розвитку росіян», – сказав Солженіцин у Вашингтоні в липні 1975 року.

У свою чергу, Путін заявив, що письменник «завжди протистояв русофобії».

«Російський письменник Олександр Солженіцин протистояв русофобії і, навіть будучи у вигнанні, не дозволяв зневажливо відгукуватися про свою батьківщину», – заявив президент країни – агресора.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 12:11 :32