Новини » Світ 13 грудня, 2018, 7:16
Путін у Штазі: військовий експерт розповів про наслідки скандалу з президентом РФ
Владімір Путін і штазі
Владімір Путін і штазі

Публікація в Німеччині архівів німецької розвідки, згідно з якими Володимир Путін у 80-х роках був агентом таємної поліції НДР Штазі, завдала відчутного удару репутації російського президента на Заході.

Про це заявив в ефірі ObozTV військовий експерт Олександр Мусієнко.

Експерт нагадав, що після об’єднання Німеччини архіви Штазі активно розсекречувалися: «Вони не боялися показувати, хто був агентом, хто не був».

«Там дуже гостро реагували на людей, які були агентами Штазі, тому що Штазі була спецслужбою на рівні КДБ, яка зробила дуже багато поганих речей для німців – переслідування, тортури, ув’язнення. Вона має дуже поганий шлейф, і ці архіви поступово розсекречують. Те, що це сталося – це мінус Путіну», – заявив Мусієнко.

За словами експерта, те, що Путін був агентом КДБ – загальновідомо, але його членство в Штазі стало несподіванкою.

«Він активно співпрацював зі Східною Німеччиною, і розвідки між собою співпрацювали. Хоча зрозуміло, що НДР була на боці Радянського Союзу, але це не додає йому балів – тільки мінуси до вже існуючих мінусів у репутації», – підсумував він.

Відзначимо, що раніше спікер Путіна Дмитро Пєсков не виключив справжність документа. За його словами, Міністерство державної безпеки НДР раніше співпрацювало з КДБ.

У представництві КДБ у Дрездені Путін працював із 1985 по 1990 рік.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 09:45 :14